Niezwykle ciekawie zapowiada się seminarium dot. kultury lokalnej, które odbędzie się na przełomie września i października w Dynowie (woj. podkarpackie). Właśnie ruszyły zapisy.

Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie organizuje w dniach 29.09.-1.10. ogólnopolskie seminarium pt. „Daleko do miasta: narracje o kulturze lokalnej”.

Celem seminarium jest spotkanie ludzi, którzy mają potrzebę wzajemnego obdarowywania się doświadczeniami: doświadczeniami badawczymi (narracją badacza), które mogą stać się bliskie i potrzebne w pracy animatorów kultury i odwrotnie, czyli doświadczeniami animatorów (narracja praktyka), którzy zainspirują akademików do wyznaczania nowych celów badawczych.

Marzymy o wyjątkowym transferze wymiany myśli, metod pracy, spostrzeżeń, doświadczeń, emocji i działań pomiędzy akademikami a praktykami; pomiędzy tymi dla których bliskie są narracje o kulturze lokalnej – deklarują organizatorzy seminarium.

Seminarium adresowane jest do osób poszukujących nowych pomysłów na działania dla, ale przede wszystkim z małą społecznością lokalną, w domu kultury, szkole, świetlicy, bibliotece, organizacji non-profit lub osób. Drugą grupą odbiorców wydarzenia są osoby, które zamierzają pisać prace magisterskie lub rozprawy doktorskie i ciągle poszukują dla siebie odpowiedniego tematu. Podczas seminarium mogą one podzielić się swoją wiedzą badawczą, ale również wsłuchać się w narracje animatorów o kulturze lokalnej.

Zgłoszenia do udziału w seminarium przyjmowane są do 12 sierpnia. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej wydarzenia oraz na Facebooku.

Zdjęcie ilustracyjne