Ruszyły zapisy na szkolenia stacjonarne pt. „Jak tworzyć wnioski do programów dotacyjnych MKiDN?” organizowane przez serwis MenedżerKultury.pl. W związku z pandemią COVID-19 liczba miejsc jest ściśle ograniczona.

Wkrótce ruszą nabory do programów dotacyjnych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Biorąc pod uwagę, że termin większości naborów mija 30 listopada, to dobry moment, żeby podnieść swoje umiejętności i dzięki temu stworzyć lepsze wnioski.

Już dziś zgłoś się na jedno ze szkoleń pt. “Jak tworzyć wnioski do programów dotacyjnych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego?”! Szkolenia odbędą się w Warszawie 2 i 16 listopada 2020 r. oraz we Wrocławiu 9 listopada 2020 r. tj. w momencie, gdy powinny być znane będą już szczegóły naborów do poszczególnych programów.

Dla kogo?

W trakcie szkolenia otrzymasz sporą dawkę wiedzy. Upewnij się jednak, czy to szkolenie jest odpowiednie dla Ciebie?

Dbamy zarówno o jakość treści w serwisie MenedżerKultury.pl, jak o jakość wiedzy przekazywanej podczas szkoleń. Mamy świadomość i doświadczenie, że trudno jest przygotować satysfakcjonujące szkolenie dla osób o bardzo zróżnicowanych potrzebach.

  • Jeśli do tej pory nie składałeś wniosków do programów dotacyjnych MKiDN lub składane przez Ciebie wnioski otrzymywały zajmowały odległe pozycje na liście rankingowej, to szkolenie na pewno jest dla Ciebie.
  • Jeśli Twoje wnioski były oceniane stosunkowo wysoko, ale nie kwalifikowały się do otrzymania dotacji również jesteś adresatem tego szkolenia.
  • Jeśli już kiedyś zdarzyło Ci się pozyskać dotację, ale większość Twoich wniosków „nie przechodzi” także powinieneś skorzystać z tego szkolenia.
  • Jeżeli masz znaczące doświadczenie w tworzeniu projektów i zdobyłeś więcej niż jedną dotację w ramach programów MKiDN możesz wziąć udział w szkoleniu, ale licz się z tym, że zdecydowaną większość jego uczestników zwykle stanowią osoby o znacznie mniejszym doświadczeniu niż Twoje.
  • Jeśli brałeś udział w podobnym szkoleniu organizowanym przez nas wcześniej niż w 2018 r. możesz rozważyć udział. Od tego czasu sporo się zmieniło w programach dotacyjnych. Znacząco zmieniło się również nasze szkolenie.

Zakres szkoleń

Orientacyjny zakres szkoleń przedstawia się następująco:

  • Po co i dlaczego piszemy wnioski do programów dotacyjnych?
  • Programy dotacyjne Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – podstawy prawne, zakres mecenatu państwa, warunki udzielania dotacji, zasady naborów
  • Programy stypendialne – czym się różni program stypendialny od programu dotacyjnego?
  • Programy finansowane przez MKiDN realizowane przez państwowe instytucje kultury
  • Jak przebiega ocena wniosków zgodnie z zarządzeniem MKiDN?
  • Jak przebiega ocena wniosków w praktyce? – czynniki wpływające na ocenę
  • Jak napisać wniosek tak, żeby trafiał w kryteria? – kryteria i ich interpretacja
  • Tworzenie projektu jako proces twórczy – od pomysłu do projektu, od projektu do wniosku, formularz wniosku jako narzędzie komunikacji z ekspertem
  • Jak tworzyć budżet projektu? – koszty kwalifikowane, co finansować z dotacji a co z wkładu własnego?
  • Gdzie poza programami MKiDN można szukać źródeł finansowania projektów kulturalnych? – wybrane programy finansowane przez podmioty niepubliczne

Program szkoleń

Ramowy program szkoleń wygląda następująco:

  • 9.45 – kawa powitalna
  • 10.10 – rozpoczęcie szkolenia
  • 12.00 –  przerwa kawowa
  • 14.00 – obiad
  • 16.00 – zakończenie szkolenia, wręczenie certyfikatów

Jakie są warunki udziału w szkoleniu?

Koszt udziału w szkoleniu pt. “Jak tworzyć wnioski do programów dotacyjnych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego?” wynosi 400 zł (netto/brutto). Organizatorzy zapewniają:

  • materiały szkoleniowe w formie papierowej,
  • serwis kawowy,
  • lunch,
  • certyfikat potwierdzający uczestnictwo.

Szkolenie zostanie zorganizowane zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju dot. spotkań biznesowych, szkoleń, konferencji i kongresów – https://www.gov.pl/web/rozwoj/spotkania-biznesowe-szkolenia-konferencje-i-kongresy. W związku z wytycznymi liczba miejsc na szkolenia jest ograniczona. W przypadku szkoleń odbywających się w Warszawie liczba miejsc wynosi 20 (na każdym ze szkoleń). W przypadku szkolenia odbywającego się we Wrocławiu liczba dostępnych miejsc wynosi maks. 30.

Jak wziąć udział?

Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie za pośrednictwem formularzy elektronicznych – osobne formularze dla każdego ze szkoleń. Począwszy od tego roku rejestracja przebiega wyłącznie w formie elektronicznej i nie wymaga podpisywania dokumentów papierowych. Warunkiem jest jednak wniesienie opłaty za szkolenie na podstawie faktury proforma na min. 7 dni przed szkoleniem (jeśli Twoja instytucja nie akceptuje tego typu dokumentów skontaktuj się z nami). Szczegółowe instrukcje znajdują się w formularzach (linki poniżej).

Jak tworzyć wnioski do programów dotacyjnych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego? – Warszawa 2 listopada 2020 – formularz zgłoszeniowy
Jak tworzyć wnioski do programów dotacyjnych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego? – Wrocław 9 listopada 2020 – formularz zgłoszeniowy
Jak tworzyć wnioski do programów dotacyjnych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego? – Warszawa 16 listopada 2020 – formularz zgłoszeniowy
Jeśli chcesz zorganizować szkolenie zamknięte dla Twojej instytucji zadzwoń – 603803614 lub wyślij wiadomość – menedzerkulturypl@gmail.com. Jeśli interesują Cię inne szkolenia zobacz jakie tematy oferujemy. Jeśli interesują Cię inne tematy i inni trenerzy skontaktuj się z nami – przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.
Prowadzący szkolenia: Paweł Kamiński

Doświadczony menedżer i animator kultury. Dyrektor Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu.

W latach 2017, 2018, 2019, 2020 był członkiem zespołu sterującego programu Kultura Dostępna. W 2019 i 2020 roku był członkiem zespołu sterującego programu Kultura - Interwencje.

Uczestniczy w różnorodnych projektach w obszarze kultury. Jest koordynatorem Programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 - Dolny Śląsk. Od 2013 r. jest animatorem/ekspertem udzielającym wsparcia beneficjentom programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne Narodowego Centrum Kultury.

W zakresie programów dotacyjnych MKiDN przeszkolił już kilkaset osób, zarówno podczas szkoleń otwartych, jak zamkniętych, realizowanych na zlecenie dużych instytucji kultury i uczelni wyższych.

Redaguje serwis internetowy MenedżerKultury.pl. Jest autorem książki pt. „Samorządowa instytucja kultury. Instrukcja obsługi”. Pisze doktorat z ekonomii na temat roli lokalnych instytucji kultury w budowaniu kapitału społecznego (otwarty przewód doktorski). Jest również autorem różnorodnych szkoleń dla kadr instytucji kultury.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.