Działasz na rzecz swojego lokalnego środowiska? Zgłoś się do programu Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Wśród absolwentów programu nie brakuje przedstawicieli sektora kultury – animatorów, bibliotekarzy czy dyrektorów instytucji kultury.

Liderzy, to unikatowy i kompleksowy program wsparcia i rozwoju Liderów działających na rzecz swojego lokalnego środowiska. Obecnie trwa rekrutacja do XVI edycji Programu.

Każdego roku do udziału w programie wybranych zostaje 40 osób – liderów i liderek z całej Polski działających w swoich lokalnych środowiskach. W ciągu 12 miesięcy przechodzą oni intensywny kurs, który rozwija ich kompetencje i wzmacnia ich w roli liderskiej. Uczestnicy biorą udział w debatach, warsztatach, spotkaniach z inspirującymi gośćmi i treningach liderskich. Razem z tutorami, czyli doświadczonymi liderami-doradcami, pracują indywidualnie nad rozwojem swoim i swoich społeczności.

Do programu mogą aplikować osoby:

  • z min. dwuletnim doświadczeniem w działalności społecznej, zarówno w organizacjach pozarządowych, samorządzie, instytucjach lokalnych, biznesie, jak i grupach nieformalnych;
  • z doświadczeniem w przewodzeniu inicjatywom, angażowaniu innych do działania;
  • wprowadzają znaczącą zmianę dla lokalnego środowiska;

Program skierowany jest przede wszystkim do osób, które miały okazję zrealizować przynajmniej jeden projekt w ramach  programów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Osoby, które zakwalifikują się do programu będą zobowiązane do uczestnictwa we wszystkich szkoleniach, odbycia 12 spotkań z tutorem (terminy ustalane indywidualnie w trakcie trwania edycji) i udziału w wybranej wizycie studyjnej organizowanej przez absolwentów (2-3 dniowe wizyty).

Nabór zgłoszeń do XVI edycji Programu Liderzy trwa do 16 marca 2020 r. do północy. Szczegółowe informacje na temat programu oraz tegorocznej rekrutacji dostępne są na stronie liderzy.pl