Nawet 50 tysięcy złotych można otrzymać w programie stypendialnym Młoda Polska Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Właśnie rusza nabór wniosków.

W konkursie ogłoszonym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o stypendia mogą się ubiegać osoby zajmującym się twórczością i krytyką artystyczną legitymujące się wybitnymi osiągnięciami artystycznymi w swojej dziedzinie. Wnioskodawcy nie mogą być starsi niż 35 lat, tj. urodzeni wcześniej niż w 1980 roku.

Stypendium można otrzymać na realizację określonego projektu stypendialnego w następujących dziedzinach: film, fotografia, literatura (w tym reportaż dziennikarski), muzyka, sztuki wizualne, taniec i teatr.

Wysokość stypendium może wynieść od 30 do 50 tys. zł brutto.

Szczegółowe informacje i regulamin konkursu dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Program Stypendialny Młoda Polska

Komentarze

  1. […] Program stypendialny Młoda Polska jest przeznaczony dla młodych artystów – do 35 roku życia – wykazujących się wybitnymi osiągnięciami w reprezentowanych przez siebie dziedzinach takich jako: film, fotografia, muzyka, sztuki wizualne, literatura, taniec, teatr. Do tegorocznego konkursu stanęło 726 osób. Stypendia otrzyma 92 z nich. […]