Stowarzyszenie Dyrektorów Samorządowych Instytucji Kultury zaprasza na spotkanie poświęcone przygotowaniom do realizacji projektu „Bariery rozwojowe i ukryte potencjały lokalnych instytucji kultury. Rekomendacje zmian systemowych”.

Stowarzyszenie Dyrektorów Samorządowych Instytucji Kultury będzie jednym z podmiotów realizujących działania w ramach projektu „Kultura małych i średnich miast – Otwarta Grupa Robocza” będącego częścią programu „Dolnośląska Platforma Kultury ESK 2016 +” finansowanego w ramach rządowego „Programu Wieloletniego Europejska Stolica Kultury  2016”.

Stowarzyszenie będzie odpowiedzialne za zaprojektowanie i realizację jednego z tzw. tematów kluczowych. Temat ten brzmi następująco: „Bariery rozwojowe i ukryte potencjały lokalnych instytucji kultury. Rekomendacje zmian  systemowych”.

– Celem naszych działań będzie zaprojektowanie zmian systemowych w kulturze, zwłaszcza w odniesieniu do domów, ośrodków  i centrów kultury. Chodzi m. in. o aspekty prawne i finansowe oraz relacje z organizatorami. Efektem naszej pracy w roku 2016 mogą być np. założenia lub projekt nowelizacji Ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, projekt Ustawy o upowszechnianiu kultury oraz inne rekomendacje dotyczące zmian w systemie kultury w Polsce – informuje prezes stowarzyszenia Paweł Kamiński.

Prace koncepcyjne nad projektem już się rozpoczęły. Stowarzyszenie chce jednak włączyć do tego procesu jak największą liczbę interesariuszy, w tym w szczególności: dyrektorów samorządowych instytucji kultury, samorządowców, menedżerów i animatorów kultury, przedstawicieli organizacji pozarządowych działających w sferze kultury i inne osoby zainteresowane tematyką.

Spotkanie poświęcone przygotowaniom do realizacji projektu odbędzie się 3 listopada (wtorek) 2015 r. o godz. 11.00 w Barbarze – Infopunkcie Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, ul. Świdnicka 8c, Wrocław.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie stowarzyszenia.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.