Dom Kultury INSPIRO w Podłężu koło Krakowa organizuje rezydencje menedżerskie. Można dostać 2 tys. zł i… zmienić świat.

Dom Kultury INSPIRO w Podłężu koło Krakowa to pierwszy w Polsce dom kultury zarządzany przez stowarzyszenie. Strefa53 to projekt, realizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych INSPIRO przy współfinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Skierowany jest do pracowników instytucji kulturalnych, animatorów, osób zainteresowanych tworzeniem instytucji kultury i partycypacją społeczną.

Projekt Strefa53 to eksperyment, z którego skorzystają obecni i przyszli pracownicy instytucji kulturalnych, animatorzy, instruktorzy, kierownicy domów kultury, samorządy lokalne, a w rezultacie lokalne społeczności. INSPIRO przekazuje na osiem miesięcy w ręce rezydentów dom kultury, aby dzielić się nie tylko infrastrukturą, ofertą, zaangażowaniem społeczności, ale także swoim doświadczeniem i możliwością realizacji autorskich pomysłów.

Jak można przeczytać w regulaminie projektu rezydencje menadżerskie są częścią działań, mających na celu zmienianie Świata. Uczestnikami rezydencji, mogą być osoby fizyczne, pełnoletnie, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, odważne, pełne energii oraz zamieszkałe na stałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas projektu rezydenci pod okiem doświadczonych animatorów i menedżerów kultury będą zdobywać wiedzę i praktyczne umiejętności.

Pobyt w INSPIRO będzie podzielony na dwie części. W czasie pierwszej części – w strefie poznawania, uczestnicy będą mieli okazję przyjrzeć się, jak działa dom kultury zarządzany przez stowarzyszenie. W drugiej części rezydencji uczestnicy będą mogli zrealizować własne, autorskie projekty. Każdy z uczestników stanie się koordynatorem własnego projektu, skierowanego do różnych grup społecznych i realizowanego w strefie eksperymentu, obejmującej zarówno dom kultury, jak i przestrzeń publiczną. Za odbyte rezydencje uczestnicy otrzymają wynagrodzenie w wysokości 2 tys. złotych.

Aplikacje można nadsyłać do 10 kwietnia 2016 r. do godziny 23.59. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie projektu.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.