Nawet 200 tys. zł mogą pozyskać organizacje pozarządowe na realizację projektów w ramach programu „Małe Miasto” Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego. Właśnie ruszył nabór do programu.

Celem konkursu i „Małe Miasto” jest podniesienie poziomu wiedzy na temat obrotu i wartości pieniądza, sposobów oszczędzania pieniędzy, pogłębiania wiedzy na temat mechanizmów funkcjonowania gospodarki (praca, wynagrodzenie, podatki). Jego kluczowym działaniem jest symulacja dorosłego życia przez uczestników, gdzie uczą się pracować, zarabiać, oszczędzać i wydawać pieniądze.

Adresatem działań konkursowych są dzieci w wieku od 8 do 12 lat, mieszkające w miastach od 25 tys. do 100 tys. mieszkańców na terenie Polski. W konkursie mogą brać udział fundacje i stowarzyszenia przy współpracy z jednostką samorządu terytorialnego. Realizacja projektu powinna nastąpić w terminie od 26.09.2018 r. do 28.02.2019 r. Jeden projekt może otrzymać dofinansowanie w kwocie do 200 tys. zł. Organizator konkursu nie wymaga wniesienia wkładu własnego przez grantobiorcę, ale grantobiorca startując w konkursie zobowiązuje się do pozyskania sponsorów.

Jak działa program „Małe Miasto”?

Uczestnicy biorą udział w 5-dniowych warsztatach edukacyjnych u przedsiębiorców reprezentujących różne branże. Warsztaty zorganizowane są na stanowiskach, które są jednocześnie miejscem nauki praktycznej uczestników. Przedsiębiorcy są zobowiązani do wyposażenia stanowisk w niezbędne sprzęty i materiały edukacyjne potrzebne do nauki zawodu. Uczestnicy projektu wykonują czynności pod okiem fachowców/nauczycieli zawodu dwie godziny dziennie po uprzednim instruktarzu. Za swoją pracę otrzymają wynagrodzenie w walucie „Małego Miasta”. Zarobione pieniądze mogą pomnożyć odkładając na lokacie w Banku lub wydać w Sklepie Marzeń.

Na terenie Małego Miasta funkcjonuje Małomiasteczkowy Urząd Skarbowy, do którego obowiązkowo każdy Uczestnik codziennie odprowadza „podatki”. „Podatki, zostaną przeznaczone na zakup dóbr materialnych, które przyczynią się do zmiany publicznej przestrzeni miasta, na terenie którego odbywa się Małe Miasto.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronie Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego.

Zobacz jak „Małe Miasto” udało się w Nowym Targu

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.