Trwa rekrutacja na szkolenie z pisania wniosków do programów dotacyjnych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Warsztaty z ekspertem dostępne są w atrakcyjnej cenie.

Lada dzień ruszają nabory do programów dotacyjnych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Warsztaty odbędą się w trzech miastach: w Opolu, Wrocławiu i Swarzędzu w dniach 7-9 listopada, a więc w momencie, gdy znane będą już szczegóły naborów do poszczególnych programów. Biorąc pod uwagę, że termin większości naborów do programów MKiDN mija 30 listopada, to idealny moment, żeby podnieść swoje umiejętności i dzięki temu stworzyć lepsze wnioski.

Orientacyjny program warsztatów:

  • Po co i dlaczego piszemy wnioski do programów dotacyjnych?
  • Programy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i ich budżety
  • Nowe programy MKiDN
  • Programy finansowane przez MKiDN realizowane przez państwowe instytucje kultury
  • Jak przebiega procedura oceny wniosków w programach MKiDN?
  • Jak napisać wniosek tak, żeby trafiał w kryteria?
  • Inne źródła finansowania projektów kulturalnych, w tym dotacje finansowane przez podmioty niepubliczne
  • Indywidualne konsultacje projektów!

Opłata za udział w szkoleniu wynosi 300 zł + VAT, tj. 369 zł brutto. Uczestnicy oprócz udziału w zajęciach otrzymają materiały szkoleniowe, poczęstunek, przerwy kawowe oraz certyfikat potwierdzający uczestnictwo.

Żeby zgłosić się na szkolenie należy wypełnić elektroniczny formularz. Po wypełnieniu formularza zgłaszający otrzymają wiadomość e-mail zawierający treść zgłoszenia. Należy ją wydrukować, podpisać i zeskanować a następnie wysłać na adres: menedzerkulturypl@gmail.com. Szczegółowe instrukcje znajdują się w formularzu.

Po rejestracji na szkolenie uczestnicy otrzymają do wypełnienia krótką ankietę z pytaniami dot. doświadczeń w aplikowaniu do programów MKiDN oraz potrzeb szkoleniowych. Wszystko po to aby szczegółowy program i zakres warsztatów mógł zostać dostosowany do potrzeb uczestników.

Warsztaty pisania wniosków do programów dotacyjnych MKiDN – formularz zgłoszeniowy


Prowadzący warsztaty: Paweł Kamiński

Doświadczony menedżer i animator kultury. W przeszłości dziennikarz i samorządowiec. Dyrektor Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej k. Wrocławia. Prezes Stowarzyszenia Dyrektorów Samorządowych Instytucji Kultury.

Uczestniczy w różnorodnych projektach w obszarze kultury, w tym m. in. jako animator/ekspert udzielający wsparcia beneficjentom programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne Narodowego Centrum Kultury oraz ekspert w projekcie Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku.

Był członkiem Zespołu Sterującego Programu Kultura Dostępna 2017. Redaguje serwis internetowy MenedżerKultury.pl. Jest autorem książki pt. „Samorządowa instytucja kultury. Instrukcja obsługi”.

 

Komentarze