Ruszył nabór wniosków do programu grantowego „Patriotyzm Jutra”, którego operatorem jest Muzeum Historii Polski. Na wsparcie projektów przeznaczono 4 mln zł.

„Patriotyzm Jutra” to ogólnopolski program grantowy, który służy odkrywaniu, dokumentowaniu i upowszechnianiu wiedzy z zakresu historii Polski oraz wspiera inicjatywy angażujące społeczności w działania poświęcone pielęgnowaniu i promowaniu lokalnego dziedzictwa i kultury. Jego celem jest pomoc w ukazaniu historii w sposób ciekawy, nowatorski, angażujący i niebanalny. Program skierowany jest do stowarzyszeń, fundacji, bibliotek, domów kultury i muzeów regionalnych z całej Polski.

Program jest skierowany do organizacji pozarządowych i samorządowych instytucji kultury. W ramach programu przyznane zostaną dotacje w wysokości od 5 do 70 tys. zł. Minimalny wkład własny w budżecie projektu wynosi 10 proc. Nabór wniosków trwa do 5 marca 2020 r.

Aby złożyć wniosek do programu należy się zalogować w systemie wnioskowym MHP. Szczegółowe informacje, w tym regulamin programu dostępne są na stronie operatora.

Jak informuje Muzeum Historii Polski „Patriotyzm Jutra” realizowany jest od 2006 r. Muzeum jest jego operatorem od 2009 r. W latach 2009-2019 rozdysponowano 28 mln złotych i dofinansowano ponad 1200 projektów. Zgłoszono ponad 9 tys. projektów z całej Polski. W ubiegłorocznej edycji programu Muzeum dofinansowało 133 projekty. Projekty dotyczyły różnorodnych dziedzin historii: historii politycznej, gospodarczej, historii nauki i techniki, a także historii społecznej, historii życia codziennego.

„Patriotyzm Jutra” 2020 – formularz 

Zobacz film promocyjny programu

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.