Jesteś dyrektorem domu, ośrodka lub centrum kultury? A może wkrótce zamierzasz nim zostać? Jeszcze przed wyborami samorządowymi weź udział w szkoleniu i odbierz książkę “Samorządowa instytucja kultury. Instrukcja obsługi”.

Funkcjonowanie samorządowych instytucji kultury, to materia dość płynna. W owej „mętnej wodzie”, wśród mielizn, wodorostów i coraz gęstszych sieci zastawianych przez organizatorów, nie najgorzej radzą sobie szczupaki. Dość powszechnie giną jednak płotki… zwłaszcza w pierwszych miesiącach po każdych wyborach samorządowych.

W odniesieniu do domów, ośrodków i centrów kultury nie istnieje również żaden specyficzny dla tej grupy instytucji akt prawny regulujący ich działalność. Inaczej jest chociażby w odniesieniu do bibliotek czy muzeów (Ustawa i bibliotekach, Ustawa o muzeach). W tej sytuacji źródłem prawa w coraz większym stopniu jest orzecznictwo sądów administracyjnych nie zaś tekst samej Ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej.

Już dziś możesz zgłosić się na szkolenie, podczas którego poznasz najważniejsze orzeczenia w sprawach związanych z działalnością samorządowych instytucji kultury. Program szkolenia pt. “Działalność samorządowych instytucji kultury w orzecznictwie sądów administracyjnych” obejmuje m. in. takie zagadnienia jak:

  • statut instytucji kultury – najczęstsze błędy
  • organizacja wewnętrzna instytucji kultury
  • łączenie i likwidacja instytucji kultury
  • dyrektor instytucji kultury – powołanie i odwołanie, relacje z organizatorem

a ponadto

  • omówienie projektu nowelizacji Ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej dot. organizacji konkursów na dyrektorów instytucji kultury.

Organizator szkoleń zapewnia uczestnikom:

  • certyfikat uczestnictwa
  • egzemplarz książki “Samorządowa instytucja kultury. Instrukcja obsługi” (wydanie papierowe)
  • materiały szkoleniowe
  • obiad

Szkolenia odbędą się w godzinach 10.00-16.00 w następujących terminach i lokalizacjach:

  • 1 października 2018 – Kraków – Małopolski Instytut Kultury
  • 8 października 2018 – Warszawa – Centrum Szkoleniowe Żoliborz
  • 15 października 2018 – Wrocław – Ośrodek Działań Artystycznych Firlej

Koszt szkolenia wynosi 399 zł netto (możliwość zwolnienia z VAT w przypadku finansowania w całości lub w co najmniej 70 proc. ze środków publicznych).

Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie za pośrednictwem formularzy elektronicznych – osobne formularze dla każdego ze szkoleń. Po wypełnieniu formularza zgłaszający otrzymają wiadomość e-mail zawierający treść zgłoszenia. Należy ją wydrukować, podpisać i zeskanować a następnie wysłać na adres: menedzerkulturypl@gmail.com. Szczegółowe instrukcje znajdują się w formularzu.

Formularze zgłoszeniowe na szkolenia pt. “Działalność samorządowych instytucji kultury w orzecznictwie sądów administracyjnych”:

Prowadzący szkolenia: Paweł Kamiński

Doświadczony menedżer i animator kultury. W przeszłości dziennikarz i samorządowiec. Dyrektor Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej k. Wrocławia. Prezes Stowarzyszenia Dyrektorów Samorządowych Instytucji Kultury.
Uczestniczy w różnorodnych projektach w obszarze kultury, w tym m. in. jako animator/ekspert udzielający wsparcia beneficjentom programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne Narodowego Centrum Kultury oraz ekspert w projekcie Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku. Redaguje serwis internetowy MenedżerKultury.pl. Jest autorem książki pt. „Samorządowa instytucja kultury. Instrukcja obsługi”. Pisze doktorat z ekonomii na temat roli lokalnych instytucji kultury w budowaniu kapitału społecznego. Jest również autorem Szkolenia wspierającego dla nowych dyrektorów instytucji kultury, czyli „Zostać dyrektorem samorządowej instytucji kultury i przeżyć”, które odbyło się w listopadzie 2017 r. w ramach Kadry Kultury Narodowego Centrum Kultury.

Nie chcesz brać udziału w szkoleniu? Możesz kupić książkę papierową lub elektroniczną. 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.