Pandemia, o ironio, może być idealnym momentem dla wszystkich pracowników instytucji kultury, żeby podnieść swoje kompetencje w czasie, kiedy wszyscy mamy przerwę od normalnego życia. W Good Books ruszyły właśnie zapisy na nowe szkolenia online dla kadr kultury, opracowane na podstawie potrzeb, zgłaszanych w ankietach, przez pracowników bibliotek, ośrodków kultury i muzeów zarówno gminnych, powiatowych, miejskich jak i wojewódzkich.
W ofercie szkoleń online Good Books proponuje aż 24 szkolenia online zgrupowane w czterech najpopularniejszych kategoriach:
- Promocja i marketing (np. o reklamie i relacjach online na Facebooku i Instagramie, o pracy w chmurze Google i w Google Analitycs, o obsłudze strony internetowej itd.)
- Praca z dziećmi (np. o bajkoterapii, o animacji czytelnictwa i budowaniu relacji z dzieckiem)
- Obsługa klienta (np. o komiksach, dyskusyjnych klubach książki online, o e-bookach, czytaniu mężczyzn, obsłudze millenialsów oraz pokolenia Z itd.)
- Psychologia (np. szkolenia o radzeniu sobie z emocjami i uruchamianiu motywacji wewnętrznej w czasie kwarantanny)
Książka Olgi Tokarczuk z autografem!
Dodatkiem do szkoleń, który w założeniu ma uprzyjemnić niedogodności związane z pandemią, jest dla pierwszych 70 osób, książka pt. Zgubiona dusza autorstwa Olgi Tokarczuk wraz z autografem noblistki oraz ilustracjami Joanny Concejo! Ta wyjątkowa publikacja porusza tematy czekania, cierpliwości i uważności, które wydają się być szczególnie ważne w obecnej sytuacji.
Kwietniowe szkolenia online:
27 kwietnia – „Od niemowlaka do mola książkowego. Jak wychować małego czytelnika?”
Szkolenie poprowadzi Paulina Nędzi, która w swojej pracy skupia się na organizacji wydarzeń skierowanych do najmłodszych użytkowników biblioteki. Cały czas poszukuje nowych form promocji czytelnictwa, zwłaszcza tych, wykorzystujących nowe technologie.
Zapisać się można: tutaj.
Przeczytać opis szkolenia i dołączyć do wydarzenia na Facebooku można tutaj.
28 kwietnia odbędzie się szkolenie pt. „Jak i jakie książki polecać młodzieży?”
Prowadzącą będzie Alina Łysak, bibliotekarka z Wrocławia, która pracuje głównie z młodzieżą i dziećmi, z książkami i social media. Projektuje mobilne gry miejskie, jest m.in. autorką gry „Super Geek”, która jest wykorzystywana podczas lekcji bibliotecznych. Zawsze ma przy sobie książkę albo całą bibliotekę e-booków.
Zapisać się można: tutaj.
Przeczytać opis szkolenia i dołączyć do wydarzenia na Facebooku: można tutaj.
30 kwietnia – „Jak zorganizować konkurs online?”
Prowadzący to Konrad Grochowski. Na co dzień zajmuje się e-marketingiem, prowadzi media społecznościowe, tworzy, pozycjonuje i optymalizuje strony internetowe, a prywatnie jest szczęśliwym mężem i tatą. W wolnych chwilach zaczytuje się w książkach fantasy lub słucha muzykę Franka Sinatry.
Zapisać się można: tutaj.
Przeczytać opis szkolenia i dołączyć do wydarzenia na Facebooku: można tutaj.
Ważne informacje na temat szkoleń online od Good Books:
- szkolenia trwają po 2,5h;
- żeby uczestniczyć, konieczny jest dostęp do internetu oraz posiadanie komputera, tableta lub telefonu;
- po ukończeniu szkolenia online każdy uczestnik otrzymuje certyfikat;
- po szkoleniu Good Books gwarantuje pełne wsparcie online;
- regulamin i zapis na szkolenia znajdzie się tutaj: kliknij;
- terminy szkoleń: kiedy do każdego szkolenia online uzbiera się odpowiednia ilość osób, Good Books ogłosi daty.