Pamiętacie historię o tym, jak znana fotografka, autorka zdjęć Czesława Miłosza, pozywała biblioteki z całego kraju, które promując wydarzenia wykorzystały zdjęcia dostępne w Internecie? Dowiedz się jak unikać takich sytuacji oraz z czego możesz skorzystać w Internecie za darmo? Zarejestruj się na szkolenie z dr Anną Małczuk-Wakulińską!
dr Anna Małczuk-Wakulińska: Kulturalnie i legalnie. Jak zgodnie z prawem i bezpłatnie korzystać z dóbr kultury w Internecie?
– Kliknij, żeby się zarejestrować!
Plan szkolenia:
- Podstawy prawa autorskiego i wolnych licencji.
- domena publiczna
- licencje Creative Commons
- dozwolony użytek publiczny
- prawo cytatu
- Otwarte, bezpłatne zasoby kulturalne i edukacyjne w Internecie
Między innymi: Ninateka, Polona, zasoby Google, Wikipedii, Google Arts and Culture, Bensound, Pexels, archiwa i biblioteki cyfrowe, otwarte podręczniki, bezpłatna muzyka, filmy, grafika.
- Bezpłatne narzędzia i aplikacje związane z kulturą
- tworzenie grafik
- tworzenie ankiet
- wirtualne tablice
- wirtualne wystawy
- repozytoria cyfrowe
- tworzenie gier i quizów
- tworzenie animacji
- narzędzia do organizacji pracy
- rozszerzona rzeczywistość
- Część warsztatowa
Koszt udziału w szkoleniu wynosi 350 zł. Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie za pośrednictwem formularza elektronicznego.
- Po wysłaniu formularza otrzymasz wiadomość e-mail z treścią Twojego zgłoszenia.
- Do 29 czerwca 2021 r. na adres podany w formularzu otrzymasz link dostępowy do platformy ZOOM, za pośrednictwem której szkolenie będzie realizowane.
- Fakturę za udział w szkoleniu z 14-dniowym terminem płatności otrzymasz w formie elektronicznej w ciągu maks. 2-3 po szkoleniu.
- Materiały szkoleniowe w formie elektronicznej otrzymasz w dniu szkolenia ok. godz. 8.00.
- Materiały szkoleniowe w formie papierowej oraz certyfikat uczestnictwa w formie papierowej otrzymasz pocztą tradycyjną do 14 dni po szkoleniu.
W razie pytań lub wątpliwości wyślij wiadomość na adres menedzerkulturypl@gmail.com
Prowadząca: dr Anna Małczuk-Wakulińska Doktor nauk humanistycznych i absolwentka studiów podyplomowych Menedżer kultury na SGH. Nieustannie dokształca się i podnosi swoje kwalifikacje w zakresie rozwoju kadr kultury, prowadzenia projektów, nowoczesnych narzędzi i technologii, pozyskiwania środków zewnętrznych. Od lat zawodowo związana z kulturą i nauką. Jej doświadczenie dotyczy instytutów naukowych, bibliotek i szkół wyższych. Swoje zainteresowania realizuje jako kierownik działu informacji naukowej w jednym z instytutów Polskiej Akademii Nauk. Uwielbia czytać książki, szczególnie reportaże i biografistykę i współczesną polską prozę. Prowadzi blog www.kasanakulture.pl i profil na FB: Kasa na Kulturę i Edukację.