Działasz w kulturze, ale jesteś polonistą lub matematykiem z wykształcenia? A może jesteś nauczycielem polskiego lub matematyki? Duża organizacja pozarządowa może zafundować Ci studia podyplomowe i stypendium – 2 tys. zł miesięcznie.

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności i Uniwersytet Warszawski prowadzi rekrutację na stacjonarne (dzienne) roczne studia podyplomowe w roku akademickim 2016/2017 przygotowujące do wykonywania zawodu nauczyciela w dwóch specjalnościach: język polski i matematyka.

Studia są nieodpłatne, a na słuchaczy czeka atrakcyjna oferta stypendialna. Studia są adresowane do absolwentów studiów II stopnia lub studiów jednolitych magisterskich na kierunkach filologia polska i matematyka, w tym początkujących nauczycieli, którzy chcieliby podnieść swoje kwalifikacje.

Innowacyjny na polskim gruncie program zajęć, łączący ściśle teorię z praktyką szkolną w formule studiów podyplomowych, na których zajęcia odbywają się codziennie przez jeden rok akademicki (10 miesięcy nauki, podzielony na 3 semestry), został opracowany we współpracy z renomowanym Kolegium Nauczycielskim nowojorskiego Uniwersytetu Columbia (Columbia University Teachers College). Zajęcia w Szkole Edukacji rozpoczynają się 22 sierpnia 2016.

Pierwsza edycja studiów jest dla słuchaczy bezpłatna. Studenci mogą ubiegać się o stypendium, które pomoże w pokryciu kosztów utrzymania w Warszawie w czasie studiów. Stypendium wynosi dwa tysiące złotych (brutto) wypłacane przez 10 miesięcy nauki.

Studenci spędzą czas zarówno na zajęciach akademickich, jak i na praktyce w szkole. Praktyki to kluczowa i integralna część programu kształcenia, a doświadczenia z nich mają być na bieżąco omawiane. Szkoła Edukacji odpowiada za jakość praktyk, blisko współpracując z siecią starannie wybranych szkół w Warszawie.

Szkoła Edukacji to studia kwalifikacyjne oraz zgodne ze standardami kształcenia nauczycieli wydanymi przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Absolwenci będą zatem posiadali uprawnienia do nauczania matematyki lub języka polskiego w szkołach podstawowych, w gimnazjum oraz w szkołach ponadgimnazjalnych.

Przy Szkole Edukacji PAFW i UW będzie działać także Biuro Absolwenta – oferujące długofalowe wsparcie dla absolwentów, w tym, w miarę możliwości, pomoc w znalezieniu zatrudnienia w zawodzie.

Rekrutacja trwa do 11 sierpnia 2016. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie programu.

Szkoła Edukacji – rekrutacja

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.