Narodowe Centrum Kultury ogłosiło drugi nabór do programu Chrzest966. Budżet drugiej części programu wynosi 1,5 mln zł.

Program Chrzest966. Promesa 2016 wspiera inicjatywy kulturalne, których realizacja przyczyni się do popularyzacji wiedzy na temat chrztu Polski i początków polskiej państwowości  oraz podniesienia świadomości znaczenia chrztu w rozwoju cywilizacyjnym (tj. politycznym, gospodarczym, społecznym, kulturalnym i naukowym) państwa polskiego.

W pierwszym naborze, którego budżet wyniósł 3 mln zł dofinansowanie w kwotach od 15 do 199 tys. zł otrzymały 33 projekty. Negatywnie rozpatrzono 437 wniosków. Z powodu błędów formalnych odrzucono 79 wniosków.

W drugim naborze minimalna kwota dofinansowania wynosi 10 tys. zł brutto a maksymalna 75 tys. zł brutto. O dofinansowanie mogą ubiegać się samorządowe instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe.

O dofinansowanie w II naborze do programie Chrzest966. Promesa 2016, nie mogą się ubiegać beneficjenci I naboru do programu Chrzest966. Promesa 2016.

  • W ramach programu można ubiegać się o pokrycie części kosztów realizacji zadań takich, jak:
  • organizacja festiwali, wystaw (wraz z katalogami), koncertów, happeningów, spektakli (teatralnych, muzycznych i innych), konkursów, przeglądów, warsztatów, działań interdyscyplinarnych,
  • nagrania audio, video, rejestracja video spektakli, filmów (w tym: filmów dokumentalnych), wydanie publikacji (w tym publikacji w formach takich, jak: książka drukowana, e-book, audiobook, książka dla niewidomych i słabowidzących),
  • organizacja kampanii edukacyjnych.

Termin naboru mija 13 stycznia 2016 r. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Narodowego Centrum Kultury.

Chrzest966 – drugi nabór

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.