Ruszyła oficjalna strona internetowa obchodów 1050. Rocznicy Chrztu Polski www.chrzest966.pl. Strona będzie pełniła podczas jubileuszu funkcję informacyjną oraz edukacyjną.

Prezentacja strony miała miejsce podczas konferencji prasowej wicepremiera, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Piotra Glińskiego.

W czterech głównych zakładkach – Kultura, Wydarzenia, Liturgia oraz Edukacja – użytkownicy znajdą informacje związane z przyjęciem chrztu przez Mieszka I w 966 r., z kontekstem oraz następstwem historycznym, kulturowym i politycznym tego wydarzenia. Będą mieć dostęp do artykułów i publikacji, ciekawostek, materiałów audiowizualnych związanych z Jubileuszem, m.in. grafik wykonanych przez znanych artystów, plików wizualnych czy wysłuchania utworów muzycznych.

W zakładce „Wydarzenia” znajduje się kalendarz najważniejszych wydarzeń związanych z obchodami rocznicy, które będą miały miejsce na terenie Polski w ciągu całego 2016 r. Organizatorzy przedsięwzięć nawiązujących do Jubileuszu mogą je zgłaszać poprzez znajdujący się na stronie formularz. Koordynatorem obchodów jest Narodowe Centrum Kultury.

Przypomnijmy, że w ramach obchodów rocznicy Narodowe Centrum Kultury uruchomiło również program dotacyjny z budżetem 3 mln zł. Dofinansowanie w kwotach od 15 do 199 tys. zł otrzymają 33 projekty, które będą realizowane w przyszłym roku.

Chrzest966 – kliknij!

Fot. – screen ze strony www.chrzest966.pl

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.