Kierujesz biblioteką publiczną? Zastanawiasz się na powołaniem rady społecznej przy swojej instytucji? Weź udział w projekcie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego!

Do 1 października 2019 r. trwa rekrutacja do drugiej edycji projektu „Rada społeczna – jak ją powołać?” realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W projekcie mogą wziąć udział biblioteki publiczne z gmin wiejskich, miejskich i wiejsko-miejskich z całej Polski.

Jak informuje FRSI doświadczenia pierwszej edycji projektu pokazują, że rady społeczne realnie wspierają biblioteki, m.in. poprzez: promocję biblioteki i pomoc w dotarciu do nowych odbiorców, generowanie pomysłów na nowe działania i sposoby ich realizacji bez dodatkowego obciążania zespołu biblioteki, doradztwo – konsultacje i informacje, jak to, co biblioteka robi, odpowiada na lokalne potrzeby oraz rzecznictwo i wsparcie w kontaktach z władzami samorządowymi.

W ramach projektu odbędzie się trzydniowe szkolenie w Warszawie (12-14 listopada) oraz cykl webinariów. Oprócz tego uczestnicy otrzymają poradnik pt. „Jak – krok po kroku – powołać radę społeczną?” oraz wsparcie telefoniczne i online. W ramach projektu będzie można również konsultować planowane zmian w statucie (związane z powołaniem rady) z radcą prawnym z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, autorem publikacji książkowych i prasowych, m. in. z zakresu prawa kultury, w tym prawa bibliotecznego.

Żeby zgłosić się do udziału w projekcie należy wziąć udział w webinarium wprowadzającym (25 września 2019 r. o 10.00) oraz wysłać zgłoszenie za pośrednictwem formularza elektronicznego w terminie do 1 października. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Posłuchaj, co o radach przy swoich bibliotekach mówią uczestnicy pierwszej edycji projektu

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.