Niezwykle ciekawie zapowiada się seminarium dot. kultury lokalnej, które odbędzie się na przełomie września i października w Dynowie (woj. podkarpackie). Właśnie ruszyły zapisy.

Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie organizuje w dniach 29.09.-1.10. ogólnopolskie seminarium pt. „Daleko do miasta: narracje o kulturze lokalnej”.

Celem seminarium jest spotkanie ludzi, którzy mają potrzebę wzajemnego obdarowywania się doświadczeniami: doświadczeniami badawczymi (narracją badacza), które mogą stać się bliskie i potrzebne w pracy animatorów kultury i odwrotnie, czyli doświadczeniami animatorów (narracja praktyka), którzy zainspirują akademików do wyznaczania nowych celów badawczych.

Marzymy o wyjątkowym transferze wymiany myśli, metod pracy, spostrzeżeń, doświadczeń, emocji i działań pomiędzy akademikami a praktykami; pomiędzy tymi dla których bliskie są narracje o kulturze lokalnej – deklarują organizatorzy seminarium.

Seminarium adresowane jest do osób poszukujących nowych pomysłów na działania dla, ale przede wszystkim z małą społecznością lokalną, w domu kultury, szkole, świetlicy, bibliotece, organizacji non-profit lub osób. Drugą grupą odbiorców wydarzenia są osoby, które zamierzają pisać prace magisterskie lub rozprawy doktorskie i ciągle poszukują dla siebie odpowiedniego tematu. Podczas seminarium mogą one podzielić się swoją wiedzą badawczą, ale również wsłuchać się w narracje animatorów o kulturze lokalnej.

Zgłoszenia do udziału w seminarium przyjmowane są do 12 sierpnia. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej wydarzenia oraz na Facebooku.

Zdjęcie ilustracyjne

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.