Biblioteki publiczne mogą się zgłaszać do wspólnej akcji „Paczka literacka”, organizowanej przez Wydawnictwo Agora oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Każda biblioteka może otrzymać bezpłatny pakiet zawierający 21 książek oraz dwa audiobooki.

Na biblioteki czekają między innymi: „Reporterka” Jacka Antczaka i Hanny Krall, „Nie wierzę w życie pozaradiowe” Marka Niedźwieckiego czy „Laska nebeska” Mariusza Szczygła. Aby otrzymać pakiet, wystarczy wypełnić krótki, elektroniczny formularz. W formularzu należy zaznaczyć, ile pakietów zamawia biblioteka.

Biblioteka publiczna może zamówić jeden pakiet do biblioteki głównej lub jeden pakiet do biblioteki głównej oraz maksymalnie trzy pakiety do trzech różnych filii. Z udziałem w akcji wiążą się jeszcze cztery proste zobowiązania:

  • Wykorzystanie przynajmniej jednej publikacji w działaniach promujących czytelnictwo. Może to być np. spotkanie DKK, konkurs na najlepszą recenzję czy inne spotkanie tematyczne. Ważne, by jego celem było promowanie czytelnictwa i zachęcanie do wspólnej dyskusji o książkach.
  • Poinformowanie o akcji na stronie internetowej / w mediach społecznościowych biblioteki. Należy to zrobić za pomocą plakatu i/lub banera, jaki przygotowali organizatorzy akcji.
  • Wydrukowanie, podpisanie i odesłanie egzemplarza protokołu odbioru. Każda biblioteka wraz z pakietem / pakietami otrzyma mailem protokół odbioru pakietów.
  • W przypadku ubiegania się o pakiety dla filii – samodzielne przesłanie ich do wskazanych w formularzu placówek.

Zgłoszenia można nadsyłać do 18 sierpnia 2017 roku lub do wyczerpania pakietów – dostępnych jest ich 1200! Pakiety są bezpłatne, FRSI pokrywa koszty ich przesyłki do biblioteki głównej.

Dla bibliotek, które dołączą do akcji, organizatorzy przygotowali także konkurs. Placówki, które prześlą multimedialną relację ze spotkania promującego czytelnictwo, podczas którego została wykorzystana wybrana książka, będą mogły liczyć na wizytę jednego z autorów Wydawnictwa Agora!

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Paczka literacka – formularz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.