Dzisiaj w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbędzie się debata pt. „Prawo do kultury” z udziałem Sejmowej Komisji Kultury i Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Relację z debaty będzie można śledzić na naszym profilu na Facebooku.

W debacie wezmą udział: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzata Omilanowska, Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, redaktor naczelna „Dziennika Gazety Prawnej” Jadwiga Sztabińska oraz dyrektor Narodowego Centrum Kultury Krzysztof Dudek. W spotkaniu weźmie udział również grupa dyrektorów samorządowych instytucji kultury.

Projekt „Prawo do kultury” jest wspólnym przedsięwzięciem Narodowego Centrum Kultury i Miasta Wrocławia jako Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Jego celem jest zainicjowanie międzynarodowej dyskusji, która może doprowadzić do zapisania tego prawa w Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności.

Projekt „Prawo do kultury”, może także stać się polskim elementem ponadnarodowej, interdyscyplinarnej debaty z udziałem ekspertów krajowych i zagranicznych, o szansach kultury i jej znaczeniu w procesie przemian polityczno-gospodarczych.

Cytaty z debaty na profilu MenedżerKultury.pl na Facebooku

Wkrótce relacja z debaty na stronie MenedżerKultury.pl.

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.