Dni Otwarte z Audience Development skierowane są do ludzi sektora kultury –  niezależnie od tego czy pracują w instytucji, organizacji pozarządowej, programują, promują, dyrektorują, animują, prowadzą zajęcia. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016 zaprasza na Dni Otwarte z Audience Development „Sztuka dla Widzów 2015”.

– Na początek zapytamy: kto jest Państwa publicznością? Ale nie damy się zbyć powierzchowną (i nie zawsze zresztą prawdziwą) informacją nt. frekwencji. Pytamy więc dalej. Co kryje się za danymi liczbowymi? Jakie są powody, dla których ludzie się nie angażują lub nie wracają? A może wracają – dlaczego i jak często? Z kim przychodzą: z rodzinami czy ze znajomymi? Co robią, kiedy nie ma ich w danej instytucji? Co jest dla nich istotne, co lubią, co uprzykrza im życie? – zapowiada Kamila Januszko z Biura Festiwalowego ESK Wrocław 2016.

Jak podkreśla Kamila Januszko ważne jest by przyjrzeć się uczestnictwu (lub też jego braku) z perspektywy potrzeb, motywów, zachowań i zainteresowań. Strategię i ofertę instytucji budować natomiast w oparciu o segmentację. Warto wciąż pytać, zbierać wiedzę nt. publiczności stałej i dociekać dlaczego niektórzy omijają instytucje kultury szerokim łukiem. Pytać standardowo, ale też wciąż poszukiwać nowych narzędzi, które badając animują, animując – budują relacje z publicznością.

Program Dni Otwartych przewiduje teoretyczne wprowadzenie do metody audience development, segmentacji oraz metod zbierania informacji o publiczności oraz praktyczne warsztaty podczas których uczestnicy projektować będą działania, narzędzia badawcze, język i narzędzia komunikacji.

Dni Otwarte z Audience Development odbędą się w dniach 23 – 24 listopada 2015 r., godz. 10.00 – 18.00.

Udział w Dniach Otwartych jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Organizatorzy zapewniają materiały warsztatowe, przerwy kawowe. Część spotkań będzie odbywać się w języku angielskim, z udziałem tłumacza.

Wszelkich dodatkowych informacji udziela koordynator projektu: Kamila Januszko, e-mail: kamila.januszko@wroclaw2016.pl, tel.: 508 492 263.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.