Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosił kolejne programy na 2017 r. Pula pieniędzy wynosi ponad 10 mln zł.

Tuż po Nowym Roku ruszą nabory do nowych programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pierwszy z nich to „Wspieranie samorządowych instytucji kultury – opiekunów miejsc pamięci”. Jego celem jest wspieranie samorządów w zapewnianiu stabilnej opieki nad najważniejszymi miejscami pamięci, stanowiącymi materialne świadectwo wydarzeń kluczowych dla narodowej tożsamości. Minimalna kwota wnioskowanej dotacji to 10 tys. zł a maksymalna 500 tys. zł.

Kolejny program to „Wspieranie opieki nad miejscami pamięci i trwałymi upamiętnieniami w kraju”. Celem programu jest zaangażowanie w opiekę nad miejscami pamięci i trwałymi upamiętnieniami jak największej liczby różnych podmiotów, w celu zwiększenia wiedzy o historii naszego kraju, zwłaszcza o jej najtrudniejszych i najbardziej skomplikowanych aspektach, i dzięki temu wzmocnienie świadomości obywatelskiej i postaw patriotycznych. W programie można ubiegać się o dotacje w wysokości od 10 do 200 tys. zł.

Trzeci ogłoszony dziś program to „Kultura cyfrowa”. Jego celem jest udostępnianie i umożliwianie ponownego wykorzystywania zasobów cyfrowych do celów popularyzacyjnych, edukacyjnych i naukowych, uwzględniające opracowanie i digitalizację zasobów dziedzictwa kulturowego. Program jest kontynuacją, rozpoczętego w 2016 r., pilotażowego programu „Kultura cyfrowa”, rozszerzonego w roku 2017 o możliwość realizacji projektów edukacyjnych dotyczących wykorzystania zasobów cyfrowych.

Termin składania wniosków mija 31 stycznia 2017 r. Elektroniczne formularze wniosków zostaną udostępnione na początku stycznia 2017 r.

Regulaminy programów:

Wspieranie samorządowych instytucji kultury – opiekunów miejsc pamięci

Wspieranie opieki nad miejscami pamięci i trwałymi upamiętnieniami w kraju

Kultura cyfrowa

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.