Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie wizyt studyjnych w ramach współpracy z partnerami z Norwegii, Islandii lub Liechtensteinu. Na jednego uczestnika można dostać 500 euro na koszty podróży i po 250 euro na każdy dzień wizyty.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło nabór na wizyty studyjne w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej – część „a” dla Programu „Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej” w ramach mechanizmy finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014.

O dofinansowanie wizyt mogą ubiegać się: państwowe i samorządowe instytucje kultury, publiczne szkoły artystyczne i uczelnie artystyczne, uczelnie publiczne (w przypadku działań realizowanych przez ich wydziały artystyczne oraz wydziały związane z: kulturoznawstwem, historią, dziedzictwem kulturowym, zarządzaniem kulturą), archiwa państwowe, jednostki samorządu terytorialnego i ich związki oraz organizacje pozarządowe ze sfery kultury.

Dofinansowanie można otrzymać na organizację wizyty przedstawicieli polskiej instytucji w Norwegii, Islandii albo Liechtensteinie lub na przyjęcie przedstawicieli instytucji z Norwegii, Islandii, Liechtensteinu w Polsce. Każda instytucja może złożyć w konkursie maksymalnie 3 wnioski. Pojedynczy wniosek może obejmować wizytę na terenie jednego kraju (Polska, Norwegia, Islandia lub Liechtenstein).

Dotacja będą wyliczane na zasadzie ryczałtu według następujących stawek: koszty podróży, w tym transport lokalny i ubezpieczenie w wysokości 500 euro dla jednego uczestnika wizyty, tj. 2.184 zł , koszty utrzymania w wysokości 250 euro za dzień dla jednego uczestnika wizyty, tj. 1.092 zł.

Nabór projektów trwać będzie do czasu wyczerpania puli pieniędzy, nie później niż do 30 marca 2017 r. Dostępna kwota to 268.854 EUR, tj. 1.174.516 zł. Szczegółowe informacje dostępne są pod poniższym linkiem.

Wizyty studyjne w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej – nabór

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.