Narodowe Centrum Kultury ogłosiło wyniki naboru do programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2016. Wsparcie otrzyma 50 domów kultury z całego kraju.

W ramach programu złożono 126 wniosków. Wyłoniono 50 beneficjentów, którzy otrzymają dofinansowanie na realizację zadania – ok. 30 tys. zł.

Program Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne ma na celu inicjowanie działań służących wzmocnieniu zaangażowania domów kultury w życie społeczności lokalnej, odkrywaniu i rozwijaniu potencjału i kapitału kulturowego jej członków oraz kulturotwórczych zasobów społeczności. Główny nacisk programu położony jest na nawiązywanie przez dom kultury stałych relacji z mieszkańcami miejscowości, na terenie których działa. Odkrywanie talentów i wzmacnianie potencjału społecznego ma owocować stworzeniem wspólnych projektów na rzecz społeczności lokalnych i przestrzeni publicznej.

W realizacji zadania beneficjentów wspomagać będą wskazani przez NCK animatorzy, którzy będą udzielać im merytorycznego i fachowego wsparcia w zakresie przeprowadzenia diagnozy lokalnej oraz ewaluacji projektu. Beneficjenci będą mogli skorzystać z wiedzy i doświadczenia animatora z zakresu zarządzania projektami i współpracy ze społecznością lokalną.
Lista beneficjentów dostępna jest na stronie Narodowego Centrum Kultury.

Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2016 – wyniki

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.