Akademia Rozwoju Filantropii poszukuje nowych kandydatów do programu „Działaj Lokalnie”.

Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce ogłosiła ogólnopolski konkurs dla organizacji pozarządowych na prowadzenie lokalnych konkursów grantowych i wspieranie organizacji i grup nieformalnych w ramach Programu „DZIAŁAJ LOKALNIE”  Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Celem Programu „Działaj Lokalnie” jest wspieranie i aktywizowanie lokalnych społeczności na wsiach i w małych miastach poprzez wspieranie projektów obywatelskich, które służą pobudzaniu aspiracji rozwojowych i poprawie jakości życia oraz przyczyniają się do  budowania kapitału społecznego.

Działania kierowane są przede wszystkim do mieszkańców miejscowości liczących do około 20 tysięcy osób . W ramach programu Ośrodki Działaj Lokalnie (ODL), organizują konkursy grantowe na dofinansowywanie inicjatyw obywatelskich, odpowiadających na zdiagnozowane potrzeby społeczności. W lokalnych konkursach prowadzonych od 2004 roku, ODL przyznały ponad 7000 dotacji o łącznej wartości ponad 29 mln zł.

W 2014 roku sieć ODL liczyła 60 członków, którzy swoim zasięgiem obejmują ponad 580 gmin. W tegorocznym konkursie wyłonionych zostanie od trzech do pięciu organizacji, które w listopadzie 2015 przejdą cykl szkoleń poświęconych prowadzeniu lokalnych programów grantowych w ramach „Działaj Lokalnie”. Począwszy od 2016 roku nowe ODL będą corocznie realizowały lokalne konkursy grantowe wspólnie z obecnymi członkami Sieci ODL.

Zgłoszenia do konkursu można składać do 10 września. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Akademii Rozwoju Filantropii.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.