Kto nie zrobił tego wcześniej może jeszcze dołączyć do projektu „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści”. Do udziału mogą się zgłaszać gminy nie przekraczające 20 tys. mieszkańców.

Projekt ten  jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Aktywizacja, Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Fundacji Orange, Centrum Cyfrowego i Polskiego Związku Głuchych (Oddział Łódzki). Jego celem jest wzmacnianie systemu nieformalnej edukacji cyfrowych osób dorosłych w gminach do 20 tys. mieszkańców.

W każdej z gmin uczestniczących w projekcie utworzone zostanie gminne partnerstwo na rzecz edukacji cyfrowej, grupujące wszelkie instytucje i organizacje zaangażowane w rozwijanie kompetencji cyfrowych dorosłych mieszkańców. Partnerstwa otrzymają wsparcie m. in. w tworzeniu 3-letniego planu szkoleń i przeszkoleniu trenerów edukacji cyfrowej z danej gminy. W ramach projektu organizatorzy dostarczą też scenariusze szkoleń i materiały edukacyjne, a także sfinansują przeprowadzenie szkoleń dla mieszkańców.

Szkolenia dla mieszkańców realizowane w ramach projektu będą dotyczyły w szczególności pokazywania korzyści i nauki korzystania z e-usług publicznych i komercyjnych w następujących obszarach życia:  zdrowie, praca i rozwój zawodowy, finanse, sprawy codzienne, zaangażowanie obywatelskie, relacje z bliskimi,  odpoczynek i hobby.

Projekt stanowić będzie okazję do przeszkolenia mieszkańców jak korzystać z e-usług takich jak np. e-dzienniki w szkołach, elektroniczna rejestracja w przychodniach zdrowia lub katalog biblioteczny on-line.

Kursy będą złożone z 2-3 modułów do wyboru i będą trwały średnio ok 24 godzin, w grupach co najwyżej 10-osobowych. Szkolenia będą mogły być zrealizowane w ciągu dwóch lat (2017 – 2018). Organizatorzy projektu przewidują wynagrodzenie dla osób prowadzących szkolenia a także zaangażowanych w promowanie szkoleń wśród mieszkańców oraz ich organizację.

Aby zgłosić do projektu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie e-mocni.org.pl.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.