Czy dyrektorka Milanowskiego Centrum Kultury zostanie „ukarana” odwołaniem ze stanowiska za to, że zaszła w ciążę i urodziła dziecko? Znamy odpowiedź.

Przypomnijmy. Kilka tygodni temu burmistrz Milanówka Wiesława Kwiatkowska postanowiła odwołać dyrektorkę Milanowskiego Centrum Kultury. Zarzuciła dyrektorce, że ta decydując się na urodzenie dziecka i urlop macierzyński odstąpiła od realizacji umowy dotyczącej warunków organizacyjno-finansowych działalności Milanowskiego Centrum Kultury.

Przeciwko planom burmistrz Kwiatkowskiej ostro zaprotestowało Stowarzyszenie Dyrektorów Samorządowych Instytucji Kultury wskazując, że odwołanie dyrektorki będzie niezgodne z prawem, jak i z normami społecznymi. Sprawą zainteresowały się również media lokalne i ogólnopolskie, w tym radio TOK FM. Mimo to, burmistrz nadal upierała się przy swoim. Wydała nawet oświadczenie, w którym podtrzymała swój pogląd, a publikacje medialne na ten temat nazwała spekulacjami.

W ostatnich dniach Pani burmistrz jednak zmieniła zdanie. Jak informuje portal zachodniemazowsze.info podczas ostatniego posiedzenia Komisji Kultury Rady Miasta Milanówka burmistrz oświadczyła, że nie odwoła dyrektorki MCK i „pozwoli jej udowodnić, że potrafi zarządzać instytucją kultury, a przede wszystkim ma dobry projekt na funkcjonowanie MCK”.

Informacje portalu zachodniemazowsze.info potwierdza również sama dyrektor Aneta Majak. Jak powiedziała, wraca do pracy w sierpniu.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.