Fundusz Wsparcia Kultury

Dziś ruszył nabór wniosków do Funduszu Wsparcia Kultury. Do rozdania jest 400.000.000 zł! Nabór będzie trwał tylko 14 dni.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło dzisiaj nabór wniosków do Funduszu Wsparcia Kultury. Jest to forma pomocy dla podmiotów prowadzących działalność kulturalną w dziedzinie teatru, muzyki i tańca, która ma częściowo zrekompensować przychody utracone z powodu pandemii COVID-19.

Wnioski mogą składać samorządowe instytucje kultury artystyczne, organizacje pozarządowe i przedsiębiorcy prowadzący działalność kulturalną w dziedzinie teatru, muzyki i tańca. Rekompensata będzie dotyczyła utraconych – z powodu epidemii – przychodów w okresie od 12 marca do 31 grudnia br.

Organizacje pozarządowe mogą wnioskować o rekompensatę do 50 proc. przychodów netto ze sprzedaży usług związanych z działalnością kulturalną w dziedzinie teatru muzyki lub tańca, obliczonych na podstawie danych z analogicznego okresu w 2019 r. Przedsiębiorcy dodatkowo mogą też uwzględnić we wniosku o rekompensatę usługi wspomagających tę działalność przez organizację zaplecza technicznego. Z kolei instytucje kultury mogą ubiegać się o rekompensatę w kwocie do 40 proc. przychodów netto z działalności statutowej oraz dodatkowej.

Wnioski można składać w systemie Witkac.pl. Nabór potrwa 14 dni od ogłoszenia, tj. do 21 października. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (linki poniżej).

Fundusz Wsparcia Kultury

Witkac.pl – Fundusz Wsparcia Kultury

Chcesz złożyć wniosek do Funduszu Wsparcia Kultury? Dowiedz się jak to zrobić? Już we wtorek 13 października odbędzie się szkolenie on-line na ten temat organizowane przez Golden Training. Liczba miejsc jest ograniczona.

https://www.goldentraining.pl/szkolenie/wsparcie-dotacje-dla-ik-on-01/?fbclid=IwAR3z1w_n3wgKP3BdN4uIrIhRY0KQQDS6yCWNNSw5qfd-6dXQyyc_ELf4KgI

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.