Jeśli macie przyjaciół w Ukrainie, Białorusi lub innym państwie środkowo-wschodniej Europy koniecznie podzielcie się z nimi tą wiadomością. Może być warta 21 tys. zł.

Rusza nabór do do ministerialnego programu stypendialnego dedykowanego cudzoziemcom. Program polega na półrocznym pobycie w Polsce, w czasie którego stypendyści realizują swoje projekty stypendialne pod opieką uznanych polskich artystów i instytucji kultury.

Konkursem objęte są stypendia półroczne w okresie od 1 lutego do 31 lipca 2017 r. Wysokość stypendium wynosi 3,5 tys. zł. brutto miesięcznie.

Warunkiem udziału w konkursie jest posiadanie obywatelstwa Białorusi, Ukrainy lub innego państwa środkowo-wschodniej Europy, wiek do 40 roku życia (w wyjątkowych wypadkach do 45 roku życia), wyższe wykształcenie i dorobek w reprezentowanej przez kandydata dziedzinie.

O stypendia można się ubiegać w następujących dziedzinach: film; fotografia; historia i krytyka filmu, muzyki, sztuki, teatru; konserwacja dzieł sztuki; literatura/przekład; muzealnictwo; muzyka; sztuki wizualne; teatr.

Nabór wniosków trwa do 15 października 2016 r. Wnioski można składać w siedzibach Instytutów Polskich w Mińsku i Kijowie oraz w siedzibie Narodowego Centrum Kultury w Warszawie.

Szczegółowe informacje dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Stypendia „Gaude Polonia” – nabór wniosków

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.