Ruszyła kolejna runda konkursów grantowych w ramach Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Można zdobyć nawet 6 tys. zł.

Program jest realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce wraz z siecią 67 Ośrodków Działaj Lokalnie. Organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne działające na terenie miejscowości do 20 tys. mieszkańców mogą składać wnioski o dofinansowanie swoich pomysłów w najbliższym Ośrodku Działaj Lokalnie. Każdy wnioskodawca ma szansę otrzymać do 6 tys. złotych.

– „Działaj Lokalnie” to program, którego celem jest wsparcie aktywności obywatelskiej i budowanie kapitału społecznego. Zależy nam na tym, by wspierać te projekty, które odpowiadają realnym potrzebom miejscowych społeczności, dlatego decyzje o przyznaniu dofinansowania podejmowane są lokalnie, a w skład komisji grantowych wchodzą uznane autorytety, przedstawiciele mediów i darczyńcy. Przeprowadzenie konkursów powierzamy regionalnym organizacjom, które najlepiej znają problemy i zasoby swoich społeczności. Wiedzą, jak dotrzeć do naprawdę potrzebujących, kogo wesprzeć i z kim pracować – mówi Paweł Łukasiak, Prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.

Ośrodki Działaj Lokalnie, to sprawdzone organizacje pozarządowe, których jakość pracy jest stale monitorowana. To miejsca, w których na pewno uzyskasz fachową pomoc i wiedzę na temat animowania miejscowej społeczności. Zajmują się pozyskiwaniem środków i rozdysponowywaniem ich na lokalne dotacje, a także stoją na straży prawidłowego wydatkowania pieniędzy i rozliczania się z realizacji działań.

– Wsparcie mogą uzyskać inicjatywy z różnych dziedzin. Do tej pory w programie zrealizowano już ponad 8 600 projektów. Były to działania o charakterze edukacyjnym, artystycznym, nastawione na tworzenie miejsc sąsiedzkich spotkań, promowanie ekologii czy regionalnej tradycji. Zachęcamy obywateli do samodzielnego definiowania swoich potrzeb i podejmowania próby ich zaspokojenia – dodaje Paweł Zań, Koordynator programu.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu oraz lista ośrodków i gmin objętych programem znajduje się na stronie www.dzialajlokalnie.pl

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.