Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła „Regionalny Konkurs Grantowy” w ramach Programu „Równać Szanse 2016” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. O dotacje mogą ubiegać się m. in. gminne domy kultury i biblioteki.

Celem konkursu jest wsparcie projektów, których celem ma być rozwój u młodych ludzi umiejętności społecznych przydatnych zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu. Adresatami projektów może być młodzież w wieku od 13 do 19 lat (ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) z terenów wiejskich i miast do 20.000 mieszkańców. Zalecana liczebność grupy projektowej to 12-20 osób. W projektach nie mogą brać udziału uczniowie szkół podstawowych.

O dotacje mogą ubiegać się podmioty ze wsi i miast do 20 tys. mieszkańców takie jak: organizacje pozarządowe, zarejestrowane w KRS lub rejestrach prowadzonych przez Starostów, miejskie i gminne domy kultury, miejskie i gminne biblioteki, nieformalne grupy dorosłych, które w momencie składania wniosku zadeklarują założenie (do końca realizacji projektu) lokalnej organizacji pozarządowej, która będzie kontynuowała działania podjęte w ramach projektu.

Maksymalna wysokość dotacji wynosi 8.500 zł. Projekty muszą trwać minimum 6 miesięcy. Mogą się rozpoczynać się nie wcześniej niż 1 lutego 2017 r. i trwać nie dłużej niż do 31 sierpnia 2017 r.

Termin składania wniosków upływa 25 października 2016 r. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie programu.

Regionalny Konkurs Grantowy Równać Szanse 2016

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.