Trwa nabór do konkursu grantowego Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego na projekty patriotyczne dedykowane dla dzieci i młodzieży.

Głównym celem konkursu „Na 100 Niepodległa” jest wzmocnienie tożsamości narodowej oraz poczucia wspólnoty wśród młodych obywateli i zachęcenie do odnowienia lub nawiązania więzi międzypokoleniowych. W ramach konkursu wsparcie otrzyma 60 projektów kierowanych do młodzieży w wieku od 7 do 18 lat. Projekty powinny uwzględniać zaangażowanie rodziców i opiekunów w ich współtworzenie i realizację. Dodatkowym atutem będzie współpraca z seniorami.

Do konkursu mogą być zgłaszane projekty w ramach dwóch ścieżek:

  • Ścieżka I: projekty w zakresie wychowania patriotycznego w postaci zajęć lub warsztatów pokazujących znaczenie kultury i tradycji narodowej oraz zwiększających wiedzę historyczną na temat Polski (grupa docelowa: dzieci i młodzież w wieku od 7 do 18 lat , które są objęte edukacją szkolną). Wygrywa najlepszych 55 projektów, które zostaną dofinansowane każdy w kwocie do 10 tys. zł.
  • Ścieżka II: przygotowanie imprezy jednorazowej lub imprez cyklicznych o charakterze patriotycznym (grupa docelowa dzieci i młodzież od 7 do 18 lat).Wygrywa najlepszych 5 projektów, które zostaną dofinansowane każdy do 120 tys. zł.

W konkursie mogą wziąć udział organizacje posiadających osobowość prawną takie jak: fundacje, stowarzyszenia, ośrodki kultury, sportu i rekreacji, państwowe szkoły, bursy uczniowskie, świetlice środowiskowe, biblioteki publiczne, jednostki samorządu terytorialnego.

Wnioski można składać do 16 lutego 2018 roku przez formularz elektroniczny. Szczegółowe informacje na temat konkursu można przeczytać w regulaminie.

Konkurs grantowy „Na 100 Niepodległa”

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.