Zaledwie co dwunasty wniosek złożony w naborze do ministerialnego programu dotacyjnego Infrastruktura Domów Kultury otrzymał dofinansowanie.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego sukcesywnie publikuje wyniki naborów do programów dotacyjnych. Znane są już wyniki naborów m. in. do następujących programów: Muzyka, Teatr i Taniec, Narodowe kolekcje sztuki współczesnej, Kolekcje muzealne, Edukacja artystyczna, Kultura ludowa i tradycyjna, Ochrona dziedzictwa kulturowego za granicą, Ochrona zabytków archeologicznych, Infrastruktura szkolnictwa artystycznego, Infrastruktura domów kultury, Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży, Badanie polskich strat wojennych oraz Ochrona zabytków.

Dokładnie dzisiaj opublikowane zostały wyniki naboru do Programu Infrastruktura Domów Kultury. W naborze złożono prawie 591 wniosków. Dofinansowanie otrzymało zaledwie 51. Oznacza to, że dofinansowanie otrzymało 8,6 proc. złożonych wniosków.

Kwoty dofinansowania wyniosły od 21 do 500 tys. zł. Pula pieniędzy do podziału wyniosła 6,73 mln. To jednak nie koniec, bo Ministerstwo ma do dyspozycji jeszcze 1,2 mln zł zarezerwowane na dotacje przyznawane w trybie odwoławczym.

 

Fot. Paweł Kamiński

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.