Ruszyła rejestracja na konferencję “Kultura i rozwój. Innowacyjne, miejskie polityki kulturalne”, która odbędzie we Wrocławiu. Wśród gości będą m. in. Jerzy Hausner (na fot.), Gerry Hassan, Anna Giza-Poleszczuk i Edwin Bendyk.

Jak formułować nowoczesną kulturalną politykę rozwojową na szczeblu samorządowym? Jak skutecznie mobilizować zasoby kultury, by ożywić dynamizm rozwojowy metropolii? Jakimi narzędziami się posługiwać?  To główne zagadnienia dyskusji podczas konferencji, która odbędzie się w dniach 20-21 października w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Konferencja organizowana jest w ramach cyklu Kultura Samorządowa 25+ przez Narodowe Centrum Kultury i Biuro Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 pod auspicjami Koalicji Miast 2016, inicjatywy zrzeszającej polskie metropolie, które razem z Wrocławiem, Europejską Stolicą Kultury 2016 działają na rzecz kultury.

Do udziału w konferencji organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych rozwojem kultury: pracowników samorządowych którzy decydują w samorządach lokalnych o rozwoju kultury, pracowników instytucji kultury zajmujących się strategiami rozwoju, aktywistów, organizacje pozarządowe zainteresowane rozwojem kultury w samorządach.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Program konferencji oraz formularz rejestracyjny znajduje się na stronie Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

 

Fot. Narodowe Centrum Kultury

One thought on “Innowacyjne miejskie polityki kulturalne – konferencja we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.