Trwa rekrutacja na pięć szkoleń organizowanych przez serwis „MenedżerKultury.pl”. Właśnie ruszyły zapisy na coroczne szkolenia dot. tworzenia wniosków do programów dotacyjnych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Status dyrektora

Już w najbliższy piątek, 27 września w Warszawie, odbędzie się szkolenie adresowane do dyrektorów oraz kandydatów na dyrektorów instytucji kultury pt. „Powoływanie, odwoływanie i status dyrektora samorządowej instytucji kultury po nowelizacji ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej”. Podczas szkolenia zaprezentowane zostaną nowe przepisy dotyczące konkursów na dyrektorów (nowelizacja ustawy oraz rozporządzenie) oraz orzecznictwo dotyczące powoływania i odwoływania dyrektorów samorządowych instytucji kultury, relacji pomiędzy dyrektorami a organizatorami i innych wybranych aspektów działalności instytucji kultury. Na szkolenie jeszcze można się zapisać. Link do formularza zgłoszeniowego dostępny jest poniżej.

Kontrola zarządcza

Prawie równo miesiąc później, 28 października również w Warszawie, odbędzie się szkolenie pt.  „Kontrola zarządcza w instytucji kultury. Jak przykry obowiązek zmienić w użyteczne narzędzie?”. Zgodnie z ustawą o finansach publicznych zapewnienie funkcjonowania adekwatnej, skutecznej i efektywnej kontroli zarządczej należy do obowiązków kierownika jednostki. Podczas szkolenia dowiesz się nie tylko jak stworzyć system kontroli zarządczej w swojej instytucji, ale również jak realnie wykorzystywać zebrane dane w działalności instytucji kultury. Link do formularza zgłoszeniowego dostępny jest poniżej.

Programy dotacyjne

Na początku listopada odbędzie się cykl szkoleń pt. „Jak tworzyć wnioski do programów dotacyjnych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”. Biorąc pod uwagę, że termin większości naborów do programów MKiDN mija 30 listopada, to dobry moment, żeby podnieść swoje umiejętności i dzięki temu stworzyć lepsze wnioski. Szkolenia odbędą się w Warszawie (4 i 5 listopada) i we Wrocławiu (8 listopada) w momencie, gdy powinny być znane będą już szczegóły naborów do poszczególnych programów.

Podobne szkolenia organizujemy od 2017 r. Ich program jest stale rozwijany i aktualizowany. Jeśli do tej pory nie składałeś wniosków do programów dotacyjnych MKiDN lub składane przez Ciebie wnioski otrzymywały zajmowały odległe pozycje na liście rankingowej, to szkolenie na pewno jest dla Ciebie. Jeśli Twoje wnioski były oceniane stosunkowo wysoko, ale nie kwalifikowały się do otrzymania dotacji również jesteś adresatem tego szkolenia. Jeśli już kiedyś zdarzyło Ci się pozyskać dotację, ale większość Twoich wniosków „nie przechodzi” także powinieneś skorzystać z tego szkolenia.

Żeby zgłosić się na szkolenie należy wypełnić formularz. Linki do formularzy wszystkich tegorocznych szkoleń dostępne są poniżej.

Formularze zgłoszeniowe

27.09.2019 r. – Warszawa – „Powoływanie, odwoływanie i status dyrektora samorządowej instytucji kultury po nowelizacji ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej”

28.10.2019 r. – Warszawa – “Kontrola zarządcza w instytucji kultury. Jak przykry obowiązek zmienić w użyteczne narzędzie?”

4.11.2019 r. – Warszawa – “Jak tworzyć wnioski do programów dotacyjnych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego?”

5.11.2019 r. – Warszawa – “Jak tworzyć wnioski do programów dotacyjnych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego?”

8.11.2019 r. – Wrocław – “Jak tworzyć wnioski do programów dotacyjnych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego?”

Jeśli chcesz zorganizować szkolenie zamknięte dla Twojej instytucji zadzwoń – 603803614 lub wyślij wiadomość – menedzerkulturypl@gmail.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.