Fundacji Santander Bank Polska ogłosiła nabór do swojego projektu grantowego “TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM”. Do wzięcia jest 121 grantów o łącznej wartości 800 tys. zł.

To już czwarta edycja projektu, dotychczas realizowanego pod szyldem Banku Zachodniego WBK. Udział w konkursie daje szanse zdobycia jednego ze 121 grantów, którymi Fundacja chce wesprzeć najbardziej perspektywiczne cele.

Celem Konkursu jest wyzwolenie potencjału społecznego członków lokalnych organizacji pozarządowych oraz jednostek publicznych prowadzących działalność kulturalną, edukacyjną, wychowawczą, charytatywną i społeczną, zainspirowanie ich do działania na rzecz dobra wspólnego w przestrzeni publicznej, w lokalnym środowisku.

Konkurs polega na wyborze najciekawszych inicjatyw społecznych przygotowanych przez podmioty je realizujące i przyznaniu najlepszym z nich wsparcia finansowego w postaci grantu na realizację podjętych działań.

Granty w konkursie przyznawane są na wsparcie projektów z zakresu: zagospodarowania lokalnej przestrzeni publicznej, poprawy jej estetyki, czystości, funkcjonalności, ochrony zabytków, pielęgnowania i tworzenia miejsc pamięci, ochrony i poszerzania wiedzy o środowisku naturalnym, promocji i upamiętnienia postaci, które wywarły pozytywny wpływ na lokalne środowisko i których dorobek jest żywy w lokalnej świadomości albo wart przywrócenia pamięci, budowania wspólnot międzypokoleniowych, pogłębiania więzi lokalnych, współpracy między organizacjami, poprawy jakości życia.

W konkursie może wziąć udział każdy. Wystarczy kreatywny i konkretny pomysł na zmianę w swojej okolicy, który zostanie zgłoszony za pośrednictwem dowolnej fundacji, stowarzyszenia lub pozarządowej organizacji społecznej, ale także szkoły, domu kultury, czy też innej instytucji samorządowej.

Fundacja Santander Bank Polska wesprze realizację 25 najlepszych inicjatyw lokalnych kwotą w wysokości 10.000 zł, 35 projektów kwotą 7.000 zł, i 61 projektów kwotą 5.000 zł. Nabór wniosków trwa do 15 października 2018 r. Szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są na stronie Fundacji.

Projekt grantowy Fundacji Santander Bank Polska – “TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM”

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.