Na Zamku Bolków na Dolnym Śląsku odbędzie się dzisiaj seminarium pt. „Czy dom kultury może być spółką z o.o.?” organizowane przez Stowarzyszenie Dyrektorów Samorządowych Instytucji Kultury.

Seminarium jest organizowane w ramach projektu „Bariery rozwojowe i ukryte potencjały lokalnych instytucji kultury. Rekomendacje zmian systemowych”, który jest częścią programu „Kultura małych i średnich miast – Otwarta Grupa Robocza” realizowanego w ramach „Dolnośląskiej Platformy ESK 2016+”. Celem projektu jest wypracowanie rekomendacji dotyczących zmian systemowych w kulturze, zwłaszcza w odniesieniu do domów, ośrodków i centrów kultury.

Podczas pierwszego spotkania, które odbyło się trzy tygodnie temu w Centrum Kultury w Kamiennej Górze dyskutowano o potrzebie zmian m. in. w ustawie o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej oraz wprowadzenia szczegółowych regulacji dotyczących działalności domów, ośrodków i centrów kultury.

Podczas dzisiejszego seminarium uczestnicy podejmą m. in. temat różnych form organizacyjnych prowadzenia instytucji kultury, w tym możliwości powierzania instytucji w zarządzanie osobom fizycznym i prawnym.

Wśród prelegentów seminarium będą: Maciej Trzebeński – dyrektor Fabryki Sztuki w Łodzi, Agnieszka Pytlik – Stowarzyszenie Działań Lokalnych Spichlerz/Ośrodek
Kultury Zameczek w Czernicy, Wojciech Szuniewicz – dyrektor Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury oraz Paweł Kamiński – prezes Stowarzyszenia Dyrektorów Samorządowych Instytucji Kultury.

Na fot. – uczestnicy seminarium pt. „Czy domy kultury potrzebują własnej ustawy?”, które odbyło się 9 maja 2016 r. w Centrum Kultury w Kamiennej Górze.

„Czy domy kultury potrzebują własnej ustawy?” – zobacz relację portalu DOKiS.pl

 

Motyw graficzny

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.