Instytut Książki ogłosił nabór do programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2016”. W programie można dostać do 30 tys. zł na zakup komputerów i oprogramowania.

Program „Kraszewski. Komputery dla bibliotek” został stworzony z myślą o rozwoju bibliotek publicznych. Chodzi przede wszystkim o to, by biblioteki przekształcały się w centra integrujące lokalne społeczności i odpowiadały na oczekiwania różnych grup wiekowych.

Celem programu jest podnoszenie standardu bibliotek poprzez wyposażenie ich w nowoczesny sprzęt komputerowy umożliwiający korzystanie z zasobów cyfrowych, a bibliotekarzom katalogowanie zbiorów bibliotecznych i udostępnianie ich online oraz zwiększenie poziomu atrakcyjności usług bibliotecznych, poprzez odpowiednie wyposażenie bibliotek.

W ramach programu finansowane będą zadania dla trzech grup wnioskodawców:

  1. Nie posiadających elektronicznego katalogu książek.
  2. Nie posiadających elektronicznego katalogu książek udostępnionego online oraz automatycznego wypożyczania zbiorów .
  3. Udostępniających 100% elektronicznego katalogu książek online.

O dofinansowanie w ramach programu ubiegać się mogą biblioteki publiczne będące samodzielnymi samorządowymi instytucjami kultury lub wchodzące w skład samorządowych instytucji kultury, posiadające stronę internetową instytucji oraz nie będące beneficjentami programów w poprzednich latach.

Termin składania wniosków upływa 14 października 2016 roku. Regulamin programu oraz formularze wniosków dostępne są na stronie Instytutu Książki.

Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2016 – nabór

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.