Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje bezpłatną konferencję na edukacji i różnorodności. Wydarzenie jest adresowane do przedstawicieli instytucji kultury i organizacji pozarządowych, działaczy społecznych, w tym przedstawicieli mniejszości, migrantów i osób z niepełnosprawnościami. Gościem konferencji będzie prof. Małgorzata Fuszara.

Konferencja „Edukacja o różnorodności – wyzwania i inspiracje”, która odbędzie się w Warszawie w dniach 7-8 kwietnia, będzie podsumowaniem działań w ramach projektu „Oblicza różnorodności” realizowanego od dwóch i pół roku przez Muzeum Polin. Celem konferencji jest stworzenie przestrzeni do dyskusji o dialogu międzykulturowym. Jej program będzie obejmował część wykładową i warsztatową. Wykłady wygłoszą prof. Małgorzata Fuszara, dyrektorka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, Jeremy Nesoff z amerykańskiej organizacji Facing History and Ourselves.

Przedstawiciele instytucji kultury i organizacji pozarządowych, działacze społeczni, w tym przedstawiciele mniejszości, migranci, osoby z niepełnosprawnościami – będą mogli wspólnie przedyskutować dylematy związane z realizacją projektów i wymienić się dobrymi praktykami. Zespół projektu „Oblicza różnorodności” podzieli się także swoim dotychczasowym doświadczeniem związanym z realizowanymi przez Muzeum POLIN działaniami edukacyjnymi. Podczas bloków warsztatowych uczestnicy będą wspólnie zastanawiać się nad wyzwaniami związanymi m. in. z uwzględnianiem kontekstu lokalnego i prowadzeniem interdyscyplinarnych projektów.

Organizatorzy zapraszają do udziału osoby interesujące się działaniami z zakresu edukacji międzykulturowej, obywatelskiej, antydyskryminacyjnej oraz działaniami na rzecz osób z niepełnosprawnością. Udział w konferencji jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Rejestracja odbywa się za pośrednictwem elektronicznego formularza dostępnego na stronie Muzeum POLIN.

Konferencja „Edukacja o różnorodności – wyzwania i inspiracje”

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.