Trwają przygotowania do III Ogólnopolskiej Konferencji Samorządu i Oświaty EDUKACJA PRZYSZŁOŚCI, która będzie się odbywać pod patronatem medialnym serwisu MenedżerKultury.pl. Wezmą w niej udział m. in. samorządowcy oraz kadra oświaty, sportu i kultury.

III Ogólnopolska Konferencja Samorządu i Oświaty EDUKACJA PRZYSZŁOŚCI odbędzie się w dniach 9‒10 marca 2016 r. w Europejskim Centrum Solidarności, w Gdańsku.

W tym roku EDUKACJA PRZYSZŁOŚCI to 18 paneli dyskusyjnych i debat, ponad 60 prelegentów, 300 uczestników i 3 równoległe konferencje tematyczne dotyczące odpowiednio oświaty, kultury, sportu.

W programie konferencji między innymi:

  • Debata: Pieniędzy na oświatę, kulturę i sport więcej nie będzie. Co jest receptą na poprawę jakości? Dobre zarządzanie? Optymalizacja kosztów? Kontrola wydatków
  • Tworzenie samorządowych centrów usług wspólnych ‒ doświadczenia i problemy
  • Finanse dla oświaty
  • Innowacyjne zarządzanie oświatą ‒ narzędzia, które mogą w tym pomóc
  • Szkoła wielokulturowa w Polsce wobec nowych wyzwań
  • Jak wprowadzane reformy wpływają na rzeczywistość?
  • Sposoby finansowania instytucji kultury i sposoby JST na rozwój kultury w regionie
  • Organizacja sportu w samorządach
  • Zadania i kompetencje JST w ustawie o sporcie
  • Finansowanie sportu przez JST

Do udziału w konferencji zaproszono wielu uznanych ekspertów i praktyków, którzy będą dzielić się wiedzą i sprawdzonymi rozwiązaniami. Nie zabraknie przedstawicieli samorządów, którzy przedstawią swoje doświadczenia w rozwiązywaniu różnorakich problemów organizacyjnych i finansowych.

Nieodłącznym elementem Ogólnopolskiej Konferencji Samorządu i Oświaty EDUKACJA PRZYSZŁOŚCI jest kultura. Po wyczerpujących i emocjonujących sesjach merytorycznych warto spotkać się i zrelaksować przy wyśmienitej rozrywce w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

W EDUKACJI PRZYSZŁOŚCI 2016 wezmą udział liderzy samorządów terytorialnych i pracownicy merytoryczni odpowiedzialni za oświatę, kulturę i sport, dyrektorzy i pracownicy ZEAS-ów i zespołów obsługi placówek oświatowych, szkół i innych placówek oświatowych, instytucji kultury, bibliotek, MOSIR-ów i centrów sportowych. Organizatorem wydarzenia jest Międzykomunalna Spółka Akcyjna MUNICIPIUM SA – wydawca Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA oraz Miasto Gdańsk.

Patronem medialnym wydarzenia jest Serwis MenedżerKultury.pl.

Akredytacja na konferencję – klinkij w link – www.oswiataprzyszlosci.pl

lub w  baner banner_663x99

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.