Jesienią szykuje się wysyp kongresów kultury.

W dniach 7-9 października 2016 r. w Warszawie odbędzie się ogólnopolski Kongres Kultury 2016, w którym weźmie udział około 1000 osób. Jego głównymi inicjatorami są Obywatele Kultury. Tematy do dyskusji podczas Kongresu mógł zgłaszać każdy, kto zarejestrował swoje uczestnictwo w wydarzeniu. O tym, które tematy znalazły się w programie kongresu, zdecydowało otwarte głosowanie.

Kilka dni wcześniej – 2 października we Wrocławiu odbędzie się Wrocławski Kongres Kultury. Jak deklarują organizatorzy organizacja kongresu wynika z potrzeb środowiska. – Hasłem Kongresu jest wezwanie: POZNAJMY SIĘ! Wrocław jest dużym miastem. Żyje w nim i działa mnóstwo kreatywnych osób. Część z nas funkcjonuje w instytucjonalnych ramach, część pracuje mniej formalnie. Tylko nam się wydaje, że wszyscy się znamy. Czasami można zrobić więcej i lepiej rozmawiając i działając razem. Najpierw jednak warto się spotkać, usiąść przy jednym stole, napić się kawy i porozmawiać. Poznać się! – czytamy na stronie wydarzenia.

Z kolei w dniach 14-15 października odbędzie się I Koszaliński Kongres Kultury. Tym razem inicjatorami wydarzenia są samorządowcy: Komisji Kultury Rady Miejskiej, Rady Kultury przy Prezydencie Miasta i Wydziału Kultury i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Koszalinie. Celem kongresu ma być zweryfikowanie potrzeb i ocena działań dotyczących zdarzeń kulturalnych w mieście.

Miesiąc później, w dniach 17-18 listopada w Łodzi, odbędzie się Kongres  Bibliotek Publicznych organizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Głównym tematem kongresu będą role, które bibliotekarki i bibliotekarze pełnią na co dzień.

Kongres Kultury 2016

Wrocławski Kongres Kultury

Koszaliński Kongres Kultury

Kongres Bibliotek Publicznych

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.