W tym tygodniu mija termin składania wniosków w trzech konkursach dotacyjnych. Kto się pospieszy może jeszcze powalczyć o pieniądze.

Do końca września trwa m. in. nabór do programu Chrzest966 Narodowego Centrum Kultury. Program ogłoszono w związku z przypadającą w 2016 roku tysiąc pięćdziesiątą rocznicą przyjęcia chrztu przez Mieszka I. O dofinansowanie w ramach programu mogą ubiegać się samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe. W ramach programu można ubiegać się o dofinansowanie realizacji projektów związanych z upamiętnieniem 1050. rocznicy Chrztu Polski poprzez pokrycie części kosztów realizacji zadań takich, jak: organizacja festiwali, wystaw, koncertów, happeningów, spektakli, konkursów, przeglądów, warsztatów, działań interdyscyplinarnych oraz kampanii edukacyjnych.

Kolejnym naborem, do którego można aplikować do 30 września konkurs na projekt teatralny „Placówka” organizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Startować w nim mogą: stowarzyszenia i organizacje artystyczne, nieformalne grupy twórcze oraz kolektywy artystyczne. Celem programu jest umożliwienie artystom i grupom twórczym, posiadającym ograniczone możliwości długofalowej pracy, prowadzenie poszukiwań nad nowymi formami i językiem teatralnym.

Do 30 września trwa również nabór do programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2015”, w którym można dostać dofinansowanie do zakupu komputerów dla bibliotek. Program skierowany jest do wszystkich bibliotek publicznych w Polsce. O dofinansowanie w ramach programu ubiegać mogą się biblioteki publiczne będące samodzielnymi samorządowymi instytucjami kultury lub wchodzące w skład samorządowych instytucji kultury. Z dotacji można sfinansować zakup komputerów, monitorów, osprzętu i oprogramowania.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.