Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ogłasza kolejną edycję konkursu na najlepszą pracę magisterską z zakresu wiedzy o teatrze, widowisku i performansie.

W konkursie mogą brać udział prace magisterskie obronione w roku akademickim 2015/2016, powstałe zarówno na studiach dziennych, jak i zaocznych.

Zakres tematyczny konkursu obejmuje prace dotyczące wszystkich aspektów teatru w jego znanych odmianach – tak współczesnych, jak i historycznych. Organizatorzy nie stawiają żadnych ograniczeń dotyczących metodologii, zakresu pojęć czy zaplecza ideowego.

Tematyka prac biorących udział w konkursie obejmuje także badania nad widowiskami i performansami oraz widowiskowymi i performatywnymi aspektami różnorodnych zjawisk i procesów życia społecznego i indywidualnego. Na konkurs zgłaszane być mogą także prace dotyczące dramatu pod warunkiem, że uwzględniają jego aspekt teatralny i/lub dzieje sceniczne.

Termin nadsyłania prac mija 31 października. Wręczenie nagród nastąpi w Międzynarodowym Dniu Teatru 27 marca 2017 roku. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.

Konkurs na najlepszą pracę magisterską z zakresu wiedzy o teatrze, widowisku i performansie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.