Prezydent Wrocławia szuka kandydata na dyrektora Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży.

Centrum nie jest instytucją kultury tylko placówką oświatową. W jego skład wchodzą: Młodzieżowy Dom Kultury im. Mikołaja Kopernika oraz Szkolne Schronisko Młodzieżowe.

Do konkursu na dyrektora może przystąpić osoba, która spełnia m. in. wymagania wynikające z rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze w poszczególnych typach publicznych szkół i rodzajach publicznych placówek. To oznacza, że kandydaci muszą mieć m. in. przygotowanie pedagogiczne i studia podyplomowe z zarządzania lub kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą oraz co najmniej pięcioletni staż pracy pedagogicznej na stanowisku nauczyciela.

Oprócz tego do konkursu mogą stanąć również osoby nie będące nauczycielami, które ukończyły studia magisterskie i posiadają co najmniej pięcioletni staż pracy, w tym co najmniej dwuletni staż pracy na stanowisku kierowniczym.

Aplikacje można składać do 30 czerwca 2016 r. Szczegółowe informacje dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Wrocławia.

Konkurs na dyrektora Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu

fot. www.mdk.wroclaw.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.