Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz ogłosił konkurs na dyrektora Muzeum Współczesnego Wrocław. Żeby stanąć do konkursu konieczne jest m. in. wieloletnie doświadczenie w działalności związanej ze sztuką współczesną.

Potencjalni kandydaci muszą mieć wykształcenie magisterskie w zakresie nauk o sztuce (np. historii sztuki, sztuk pięknych). Muszą też legitymować się co najmniej 10-letnim stażem pracy oraz co najmniej 10-letnim doświadczeniem w działalności wprost związanej ze sztuką współczesną. Wśród obligatoryjnych warunków jest również znajomość środowiska sztuk plastycznych w regionie oraz biegła znajomość przynajmniej jednego języka obcego.

Preferowani będą kandydaci posiadający m.in. osiągnięcia w działalności wystawienniczej oraz promocyjnej i edukacyjnej w zakresie sztuk współczesnych a także doświadczenie w kierowaniu zespołami oraz ukończone studia podyplomowe, szkolenia, kursy w dziedzinie zarządzania.

Aplikacje można składać do 17 sierpnia 2016 r. Szczegółowe informacje dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Konkurs na dyrektora Muzeum Współczesnego Wrocław

Fot. Muzeum Współczesne Wrocław, wystawa Zbigniewa Gostomskiego, fot. Krzysztof Zatycki (from Wikimedia Commons)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.