Od początku roku w Rybniku funkcjonuje nowa instytucja – Industrialne Centrum Kultury. Prezydent Rybnika Piotr Kuczera właśnie ogłosił konkurs na dyrektora tej instytucji. Żeby wystartować w konkursie nie trzeba mieć doświadczenia na stanowiskach kierowniczych.

Industrialne Centrum Kultury powstało z połączenia Domu Kultury w Rybniku-Niewiadomiu i Zabytkowej Kopalni Ignacy. Według władz miasta efektem tego połączenia ma być przede wszystkim lepsze wykorzystanie potencjału obu placówek, a także stworzenie z tego miejsca prężnego centrum kulturotwórczego. Sprawniejsze ma też być samo funkcjonowanie nowej jednostki pod względem organizacyjnym, ekonomicznym, ale i promocyjnym.

Wymogi formalne stawiane kandydatom na dyrektora nie są wysokie. Żeby wystartować w konkursie na szefa ICK trzeba mieć minimum 5-letni staż pracy i wyższe wykształcenie. Pożądane są predyspozycje do organizowania i prowadzenia przedsięwzięć promocyjnych związanych z działalnością kulturalną oraz umiejętności interpersonalne.

Kandydatury w konkursie na dyrektora Industrialnego Centrum Kultury można zgłaszać do 12 lutego 2016 r. Szczegółowe informacje dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Rybnika.

Konkurs na dyrektora Industrialnego Centrum Kultury w Rybniku-Niewiadomiu

Fot. www.facebook.com/Industrialne-Centrum-Kultury-w-Rybniku-Niewiadomiu

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.