Zarząd Województwa Dolnośląskiego ogłosił konkurs na dyrektora Opery Wrocławskiej. Konkurs jest otwarty dla artystów, prawników i ekonomistów.

Zwycięzca konkursu zastąpi na stanowisku dyrektora Ewę Michnik, która kieruje instytucją od 21 lat.

Żeby stanąć do konkursu trzeba mieć wykształcenie magisterskie: artystyczne, prawnicze lub ekonomiczne. Oprócz tego warunkiem niezbędnym jest co najmniej dziesięcioletni staż pracy w podmiotach działających w sferze kultury, w tym pięcioletni na stanowisku kierowniczym w instytucji kultury. Preferowani będą kandydaci z doświadczeniem w zarządzaniu zasobami ludzkimi w instytucji zatrudniającej pow. 150 osób a także absolwenci studiów podyplomowych w zakresie zarządzania.

Ubiegający się o stanowisko muszą przygotować m. in. pisemną koncepcję zarządzania i programu działania Opery Wrocławskiej, obejmującą okres pięciu sezonów artystycznych zawierającą m. in.: strategię pozyskiwania środków pozabudżetowych, plan programowo-artystyczny, w tym zarys repertuaru opery na trzy kolejne sezony artystyczne, projekt struktury organizacyjnej oraz plan promocji. Nie oznacza to jednak, że kadencja przyszłego dyrektora wyniesie pełne 5 lat, ponieważ zarząd województwa przewiduje powołanie dyrektora na okres od 3 do 5 lat.

Kandydaci muszą również poinformować o tym, czy w przypadku powołania na stanowisko dyrektora wystąpią z wnioskiem o powołanie zastępcy dyrektora ds. artystycznych. Jeśli przewidują taką ewentualność w aplikacji muszą wskazać ewentualnego kandydata na to stanowisko.

Kryteria konkursu eliminują kandydatów, którzy w przeszłości kierowali instytucjami kultury i doprowadzili do ich zadłużenia. Wśród dokumentów, które należy złożyć aplikując w konkursie jest bowiem oświadczenie o tym, że kandydat zarządzając w latach poprzednich instytucją kultury nie doprowadził do wystąpienia zobowiązań wymagalnych w tej instytucji.

Dokumenty w konkursie można składać do 23 marca 2016 r. Szczegółowe informacje dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Województwa Dolnośląskiego.

Konkurs na dyrektora Opery Wrocławskiej

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.