Zarząd Województwa Wielkopolskiego ogłosił konkurs na dyrektora Polskiego Teatru Tańca – Baletu Poznańskiego. Zwycięzca konkursu dostanie kontrakt na cztery sezony artystyczne – począwszy od września 2016 r.

Konkurs ogłoszono w związku z tym, że z końcem sierpnia wygasa kontrakt dotychczasowej wieloletniej dyrektorki PTT prof. Ewy Wycichowskiej, która już kilka miesięcy temu zapowiedziała w mediach, że nie będzie się ubiegać o kolejną kadencję na stanowisku dyrektora.

Żeby stanąć do konkursu trzeba mieć wykształcenie magisterskie i dyplom z dziedzinie tańca. Preferowani będą kandydaci, którzy mają minimum 10-letnie doświadczenie zawodowe w dziedzinie sztuki tańca, a także doświadczenie w kierowaniu zespołem lub doświadczenie w pracy na stanowiskach kierowniczych związanych z działalnością kulturalną.

Dokumenty aplikacyjne, w tym autorską koncepcję programowo-organizacyjną zawierającą m. in. ramowy program działalności instytucji na 4 sezony artystyczne, należy złożyć do 9 marca 2016 r. Szczegółowe informacje dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Województwa Wielkopolskiego.

Konkurs na dyrektora Polskiego Teatru Tańca – Baletu Poznańskiego

Fot. Maciej Zakrzewski/Polski Teatr Tańca – www.ptt-poznan.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.