Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz ogłosiła konkurs na dyrektora Teatru Lalka. Kandydat wyłoniony w konkursie obejmie stanowisko dopiero za 10 miesięcy, tj. z początkiem nowego sezonu artystycznego.

Jak informuje Urząd Miasta Stołecznego Warszawy kierujący teatrem od 1988 roku Jan Woronko będzie pełnił swoją funkcję do końca sezonu artystycznego, czyli do 31 sierpnia 2016 roku.

Wśród wymagań stawianych kandydatom są między innymi wykształcenie wyższe, przynajmniej 5-letnie doświadczenie w zarządzaniu zespołem, doświadczenie przy realizacji projektów kulturalnych lub pracy w instytucjach kultury oraz znajomość przepisów prawnych dotyczących funkcjonowania instytucji kultury i finansów publicznych.

– Organizujemy konkurs na stanowisko dyrektora Teatru Lalka, by poznać perspektywy kilku kandydatów i dyskutować o różnych wizjach rozwoju instytucji. Zakładamy, że teatr będzie odgrywał coraz większą rolę w kreowaniu oferty kulturalnej dla dzieci, liczymy także na aktywne pozyskiwanie najmłodszych widzów i prowadzenie działań edukacyjnych. Rozumiemy, że kultura ma do odegrania olbrzymią rolę w rozwoju dzieci i że dla społeczności Warszawy to najlepsza inwestycja. Myślę, że prowadzenie Teatru Lalka to duże wyzwanie, a równocześnie szansa na stworzenie nowoczesnego, ambitnego i otwartego miejsca kultury dla dzieci. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w konkursie – mówi Tomasz Thun-Janowski, dyrektor Biura Kultury.

Kandydaci na stanowisko dyrektora oprócz złożenia wymaganych dokumentów, zobowiązani są do pisemnego opracowanie autorskiej koncepcji programowej i koncepcji organizacyjnej Teatru. Koncepcja powinna wpisywać się w strategiczne dokumenty Miasta Stołecznego Warszawy (ze szczególnym zwróceniem uwagi na program Miasto kultury i obywateli. Program rozwoju kultury w Warszawie do roku 2020. Założenia oraz Warszawski Program Edukacji Kulturalnej 2015-2020, a także na Społeczną Strategię Warszawy – strategię rozwiązywania problemów społecznych na lata 2009-2020. W przypadku wyboru przez komisję kandydata na stanowisko Dyrektora Teatru Lalka, jego koncepcja, zgodnie z zapisami ustawy, będzie załącznikiem do umowy w sprawie warunków organizacyjno-finansowych działalności instytucji kultury.

Oferty należy składać do stołecznego Biura Kultury do 23 listopada 2015 r. Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu to 15 stycznia 2016 r. Przewidywany termin zatrudnienia nowego dyrektora to 1 września 2016 r. Szczegółowe informacje dostępne są serwisie internetowym Miasta Stołecznego Warszawy.

Konkurs na dyrektora Teatru Lalka

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.