Samorząd województwa opolskiego lada dzień po raz drugi ogłosi konkurs na dyrektora Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Kryteria mają zmienić się tak, aby w konkursie mogła wziąć udział większa liczba kandydatów.

Pierwszy konkurs, ogłoszony pod koniec maja, nie przyniósł rozstrzygnięcia. Żeby wystartować w konkursie trzeba było mieć m. in. wykształcenie magisterskie – preferowane kierunki artystyczne oraz co najmniej 6 lat stażu w tym 4 lata doświadczenia  w kierowaniu co najmniej 40-osobowym zespołem, w tym składającym się m. in. z pracowników artystycznych. W efekcie do konkursu stanęło tylko sześciu z kandydatów, z czego połowa przeszła etap formalny. W drugim etapie żaden z kandydatów nie otrzymał wymaganej większości głosów komisji.

Zarząd Województwa Opolskiego chce zmienić kryteria w taki sposób, aby w konkursie mogła wystartować większa liczba kandydatów. Jak informuje Urząd Marszałkowski w Opolu zmienione mają być przede wszystkim wymogi do dotyczące stażu i zakresu pełnienia funkcji kierowniczej i zarządzania zespołami ludzkimi.

Fot. Wikimedia Commons

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.