Instytut Teatralny ogłosił kolejną edycję konkursu na nowatorski projekt teatralny. Można w nim zdobyć 100 tysięcy złotych.

Trwa nabór do do drugiej edycji konkursu „Placówka” organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Konkurs ma pomóc w powstawaniu oryginalnych artystycznie i tematycznie przedstawień. Wyłonionym w ramach konkursu projektom Instytut zapewnia obsługę finansowo-organizacyjną w ramach rocznego budżetu „Placówki”, który w tej edycji wynosi 100 tys. złotych.

W programie mogą wziąć wszystkie odmiany współczesnej sztuki scenicznej, także łączące teatr z tańcem, sztukami wizualnymi, mediami, aktywizmem społecznym itp. Zgłoszenia nie są objęte żadnymi ograniczeniami formalnymi, tak wobec kandydatów, jak i zgłaszanych projektów. Aplikować mogą artyści i grupy twórcze o różnorodnym statusie oraz charakterze.

Projekty w formie eksplikacji tekstowych (istnieje możliwość ich wzbogacenia o materiały audio, wideo, prezentacje multimedialne), które zgłoszone zostaną do 15 września 2016 na adres sekretariat@instytut-teatralny.pl, oceniać będzie specjalnie powołana Komisja i do 15 października minimum trzy z nich zostaną zakwalifikowane do etapu drugiego. Ostateczna decyzja co do wyboru projektów, dokonanego na podstawie rozmów Komisji z twórcami, zapadnie do końca listopada.

Szczegółowe informacje i regulamin konkursu dostępne są na stronie Instytutu Teatralnego.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.